عارف:۱۶و ۱۷بهمن فهرست اصلاح‌طلبان را اعلام می‌کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: صلاحیت سیدحسن خمینی محرض است و باید بدانیم که ایشان از سرمایه‌های ارزشمند انقلاب و کشور هستند و ما امیدواریم ایشان هر چه زودتر به صحنه انتخابات بازگردند.


محمدرضا عارف در حاشیه چهاردهمین کنگره حزب مردم‌سالاری در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که فهرست اصلاح‌طلبان چه زمانی اعلام می‌شود، گفت: منتظر هستیم که بسیاری از عزیزانمان به صحنه انتخابات بازگردند و سعی می‌کنیم ۱۶ و ۱۷ بهمن فهرست را اعلام کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، مبنی بر اینکه چه رایزنی‌هایی برای تایید صلاحیت اصلاح‌طلبان صورت گرفته است اظهار داشت: رایزنی‌هایی برای تایید صلاحیت افراد صورت گرفته و با برخی از بزرگان و عزیزان جلساتی داشته‌ایم و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

معاون اول دولت اصلاحات در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا با این رد صلاحیت‌های گسترده امکان دادن فهرست فراهم است، تصریح کرد: ما تحت هر شرایطی در انتخابات مشارکت حداکثری خواهیم داشت و لیست می‌دهیم.

عارف در پاسخ به این سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه برخی از رسانه‌های اصولگرا می‌گویند که اصلاح‌طلبان می‌خواهند فتنه ایجاد کنند واکنش شما چیست، خاطرنشان کرد: طرح این مسائل خود زمینه‌ساز فتنه است ما تحت تاثیر این اراجیف قرار نمی‌گیریم و در چارچوب نظام و با آرامش کار را دنبال می‌کنیم.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در خصوص سازوکار جبهه اصلاحات برای ائتلاف ابراز داشت: کلیه احزاب اصلاح‌طلب در چارچوب سازوکارهای شورای عالی سیاست‌گذاری عمل خواهند کرد.

وی ادامه داد: آنها کاندیداهایشان را معرفی خواهند کرد و براساس شاخص‌ها و معیارهای مشخص شده و میثاقی که همه به آن پایبند خواهیم بود کاندیداهای نهایی مشخص می‌شوند.

خبرنگاری مدعی شد که در صورت عدم تایید صلاحیت اصلاح‌طلبان عارف از ادامه انتخابات انصراف خواهد داد که رئیس بنیاد امید ایرانیان در واکنش پاسخ داد: این حرف را چه کسی زده است. این سخنان از حرف‌های عجیب و غریب قرن است. اصلاح‌طلبان تحت هر شرایطی در انتخابات شرکت می‌کنند.

عارف در پاسخ به این سوال که آیا شورای عالی سیاستگذاری تعطیل شده است، بیان کرد: من این را مسئله را تکذیب می‌کنم شورای عالی سیاستگذاری و کمیته‌های آن بطور جدی در حال فعالیت هستند.

وی درباره رد صلاحیت سیدحسن خمینی هم عنوان کرد: سیدحسن‌ آقای خمینی رد صلاحیت نشده‌اند بلکه عدم احراز متوجه ایشان شده است که البته ظاهرا به دلیل عدم شرکت در آزمون است با این حال صلاحیت سیدحسن خمینی محرز است و باید بدانیم که ایشان از سرمایه‌های ارزشمند انقلاب و کشور هستند و ما امیدواریم ایشان هر چه زودتر به صحنه انتخابات بازگردند.

منبع: ایلنا

بخش نظردهی بسته شده است..