پرداخت وام ارزان مسکن به روستاییان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) نرخ بیکاری در روستاها امسال، ۱۳ درصد اعلام شد که این رقم کاهش می یابد.


علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن در نشست تفاهم نامه همکاری بین بنیاد مسکن و معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی افزود: در سراسر کشور ۳۷ هزار و ۴۳۵ آبادی بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که از این تعداد ۲۰ میلیون و ۶۹۲ هزار نفر جمعیت دارد و ۵ میلیون و ۵۶۵ هزار خانوار در ‌آن ساکن هستند.

وی ادامه داد: در طی چند سال گذشته برای بهسازی و نوسازی اقدامات گسترده ای صورت گرفته که یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد بهسازی و نوسازی شد و ۱۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به روستاییان ارائه شد که سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی بهسازی و نوسازی شده است.

تابش گفت: ۳۳ درصد از واحدهای مسکونی در روستاها در سرشماری سال ۹۲ فضای معیشتی در خودشان داشتند و متوسط واحدها ۶۳ متر است که نسبت به سال ۸۷ متوسط واحدها ۶۷ مترمربع تنزل داشته است.

وی افزود: ۹۳ درصد فعالیت های غالب روستایی کشاورزی و دامپروری است و نرخ بیکاری در روستاها در سال ۹۴ سیزده درصد اعلام شد که اگر امکانات به افراد روستایی بدهیم روستاییان در روستا ماندگار می شوند.

تابش ادامه داد: بسیاری از روستاهایی که طرح هادی در آنها صورت گرفته است به علت نبود شغل خالی از سکنه شده اند.

پرداخت ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان مسکن به روستائیان

رئیس بنیاد مسکن گفت: در ده سال اخیر ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت مسکن به روستاییان پرداخت شده است.

علی رضا تابش گفت: ۱۵ میلیون تومان برای بهسازی و نوسازی به روستائیان پرداخت می شود و در برخی روستاهای محروم تا سقف دو میلیون تومان کمک بلاعوض به مردم پرداخت می شود.

وی ادامه داد: در طی ده سال اخیر یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکن روستایی بهسازی و نوسازی شده است و تاکنون ۱۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۴ درصدی برای بهسازی و نوسازی واحدهای مسکن روستایی به مردم پرداخت شده است.

تابش ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون ۷۰ هزار وام مسکن روستایی به مردم پرداخت شده و ۱۳۰ هزار وام دیگر موجود است.
صدا و سیما

بخش نظردهی بسته شده است..