اخوان بهابادی از قائم‌مقامی صداوسیما استعفا داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) محمد سرافراز با پذیرش مهدی اخوان بهابادی، استعفای قائم مقام خود در امور فناوری، مطابق با ساختار تازه رسانه ملی به جای بهابادی، یک معاون فنی منصوب کرد و رضا علیدادی را به سرپرست معاونت منصوب کرد.


در روزهای اخیر، شایعات در خصوص استعفای مهدی اخوان بهابادی، قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما در امور فناوری در سطح این سازمان شنیده می‌شد و برخی منابع از عدم حضور بهابادی در دفتر کارش خبر می‌دادند؛ شایعاتی که امروز رنگ واقعیت گرفت و محمد سرافراز با پذیرش این استعفا، دست به تغییر ساختار این سازمان زد.

در ساختار جدید، قائم مقام فنی سازمان به نوعی تنزل یافته و به معاونت فنی تبدیل شده و در عین حال ساختار اجرایی و ماموریت‌های مشخص‌تری یافته است. این مأموریت‌ها امروز در حکم رئیس سازمان صداوسیما به رضا علیدادی به عنوان سرپرست معاونت فنی این سازمان ابلاغ شده که عمدتاً بر ارتقای صداوسیما با استانداردهای روز جهان از جمله ارتقای تمامی تولیدات و پخش تمامی شبکه‌های تلویزیون با کیفیت فنی است.

در متن حکم سرافراز خطاب به علیدادی این مأموریت‌ها برای معاونت فنی سازمان صداوسیما در نظر گرفته شده است:

– تکمیل پروژه سنگرون سازی فرستنده‌های رادیو
– گذار از سیستم SD به HD در زنجیره تولید، پخش و دریافت شبکه‌ها
– راه اندازی ماهواره ملی به منظور تکمیل سینگال رسانی پایدار و ایمن کشور
– ارائه محتوای رادیو تلویزیونی بر بستر باند وسیع و ایجاد رسانه تعاملی
– ایجاد بستر مناسب و ساماندهی سایت‌های سازمان در بستر وب، شبکه‌های اجتماعی، تلفن همراه و ارائه خدمات چند رسانه‌ای فراگیر
– ارتقای کیفیت صدا و تصویر موجود و پیگیری و تکمیل IPTV
– ایجاد زیرساخت‌های سخت و نرم افزاری مورد نیاز رسانه‌های نوین و ایجاد بستری به روز و کارآمد به منظور ارائه سیگنال‌های صدا و تصویر رسانه ملی به سراسر میهن اسلامی
– فعال‌سازی نهاد تنظیم مقررات جامع ارائه خدمات صوت و تصویر فراگیر بر بستر فضای مجازی
– استفاده از روش‌های روزآمد برای تکمیل پوشش سیگنال رسانی صدا و تصویر در سراسر کشور

به گزارش «تابناک»، گفتنی است، رئیس سازمان صداوسیما، بیست و هفتم آبان ماه ۱۳۹۳، مهدی اخوان بهابادی را قائم‌مقام خود در امور فناوری و رسانه‌های نوین تعیین کرده بود و اکنون پس از چهارده ماه، همزمان با استعفای بهابادی، این مسئولیت نوظهور از ساختار سازمان حذف شد.

بخش نظردهی بسته شده است..