رییس بخش جراحی قلب بیمارستان افشاریزد:

انجام سالانه بیش از ۱۲۰۰ عمل جراحی قلب دربیمارستان افشار یزد/ انجام اعمال جراحی با صرف کمترین هزینه

رییس بخش جراحی قلب بیمارستان افشاردر گفتگوی ویژه خبری شبکه تابان گفت : مرکز جراحی قلب افشار، در حال حاضر مجهز ترین و بزرگترین مرکز جراحی قلب مرکز ، جنوب و جنوب شرق کشور است و با توسعه سال های اخیر و تجهیز دو اتاق عمل و سه آی سی یو، سالانه بیش از 1200 عمل جراحی قلب در این مرکز انجام می شود.

مهدی حداد زاده با اشاره به اینکه شایع ترین اعمال جراحی قلب استان، "پیوند عروق کرونر و بای پس " می باشد  اظهار داشت:اکثر این اعمال جراحی بر روی قلب در حال تپش انجام می گیرد که از آخرین متدهای روز جراحی قلب دنیاست و بزودی با اضافه شدن یک اتاق عمل و یک ای سی یو، امکان انجام یک هزار و ۵۰۰ عمل جراحی قلب سالانه فراهم می شود.

وی همچنین  اظهار داشت: در سال ۹۳، ده مورد جراحی ریشه آئورت که از اعمال جراحی بزرگ و پرمخاطره قلبی است جهت بیماران ارجاعی از سایر استان ها ، با موفقیت کامل و بدون مرگ و میر در بیمارستان افشار انجام شده است.

رییس بخش جراحی قلب افشار همچنین از انجام ۲۰۰ عمل جراحی قلب کودکان و نوزادان در سال ۱۳۹۳ در این بیمارستان خبر داد که یک مورد از آن بر روی نوزاد ۱.۲ کیلوگرم با موفقیت کامل صورت گرفته است.

وی افزود:با پیشرفت های اخیر و تبحر جراحان مرکز افشار ،اعمال جراحی چند مرحله ای نقایص مادرزادی نوزادان ،هم اینک در یک مرحله انجام می شود.

 حداد زاده، تبحر ، تخصص و ارائه خدمات متمایز مرکز قلب افشار را  از مهمترین علل اقبال و مراجعه بیماران از استان های همجوار  جنوب و جنوب شرق و حتی دبی و عراق به این مرکز عنوان کرد.

 وی همچنین از امضای  تفاهم نامه با بیمارستان میلان ایتالیا و مراودات متخصصین این مرکز با بیمارستان های آلمان خبر داد و  گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، اعمال جراحی قلب با کمترین هزینه در حال انجام است  و حتی در برخی موارد پرداخت همین هزینه اندک  را نیز خیرین بیمارستان متقبل می شوند

بخش نظردهی بسته شده است..