سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری یزد افزایش می‌یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) استاندار یزد با اشاره به اینکه گردشگری یکی از زمینه های ایجاد توسعه در اقتصاد است، گفت: سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری یزد افزایش می‌یابد.
سیدمحمد میرمحمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به روند انتخابات در استان یزد، با اشاره به اینکه این موضوع سیاست کلی دولت تدبیر و امید است، مسئولیت برگزاری انتخابات را مسئولیت بسیار سنگینی دانست.

وی تاکید کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، همه مراحل انتخابات با موضوع حق‌الناس روبه‌روست و باید دقت فراوانی در رابطه با این موضوع شود.

میرمحمدی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس باید تجلی مجموعه اقشار مختلف مردم باشند،  اظهار داشت: انتخابات مسابقه است و در مسابقه هم رقابت وجود دارد.

وی افزود: انتخابات با حضور حداکثری مردم ایجاب می‌کند که ما عرصه رقابت را فراهم کنیم و نامزدهایی از اقشار مختلف مردم داشته باشیم تا سبب حضور مردم از تمام گروه‌ها را داشته باشیم.

میرمحمدی تصریح کرد: در ارتباط با اعتراض‌هایی که در رابطه با عدم احراز یا رد صلاحیت افراد داشتیم، موارد را دنبال کردیم و جلساتی برگزار کردیم.

وی افزود: پیام ما به دوستانی که صلاحیت آنها احراز نشده یا به دلایلی صلاحیت آنها رد شده این است که در چارچوب قوانین و مقررات اعتراض‌های خود را به مراجع ذیصلاح بیان کنند.

میرمحمدی به دوران پساتحریم اشاره کرد و با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم مردم روند رو به رشد تورم بود، گفت: دولت در زمینه مهار تورم آن هم در شرایط رکود توانست موفق عمل کند.

وی خاطرنشان کرد: در استان یزد با توجه به مجموعه ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی که داریم، سرمایه‌گذاری‌های خارجی بیشتر در زمینه‌های گردشگری، انرژی‌های خورشیدی، علم و الکترونیک و صنایع‌های تک قرار می‌گیرند.

میرمحمدی در ارتباط با برنامه‌های  استان یزد در زمینه گردشگری، گفت: یکی از اقداماتی که استان یزد دنبال می‌کند، بحث ساخت هتل‌های ستاره است که به در حال حاضر ساخت ۵ هتل به صورت جدی دنبال می‌شود.

وی بوم‌زیست و بوم‌گردی را یکی دیگر از برنامه‌های استان یزد دانست و گفت: بازسازی بافت‌های تاریخی، ایجاد موزه‌هایی که برای گردشگران می‌تواند مفید باشد، زیباسازی شهر، ایجاد فضای سبز و پارک‌ها، توسعه گردشگری طبیعی در زمینه‌های مختلف از جمله اقداماتی است که در استان یزد در حال پیگیری است.

استاندار یزد دوران پسا تحریم را یک فرایند و متعلق به مردم ایران دانست و گفت: هم توفیقاتی که ما در زمینه هسته‌ای داشتیم و هم مذاکراتی که در گذشته انجام شد در روند مذاکرات جدید تاثیر بالایی داشت.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید شیوه مذاکره متفاوت بوده و چنین موضوعی را نمی‌توان منکر شد، بیان کرد: این که در این دو سال به این میزان مذاکره انجام شد را در هیچ زمانی مشاهده نکرده‌ایم.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..