رشد ۲.۵ برابری حجم و ارزش معاملات بورس یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) بورس منطقه‌ای یزد در دیماه سال جاری شاهد رشد تقریباً ۲.۵ برابری هم به لحاظ حجم معاملات و هم از نظر ارزش معاملات در مقایسه با ماه قبل بود.

حجم کل سهام مبادله شده در دیماه سال جاری ۴۸۵ میلیون و ۹۴۸ هزار و ۷۷ سهم به ارزش ریالی ۸۸۸ میلیارد و ۲۱۸  میلیون و ۵۶۱ هزار و ۲۹۸ ریال بود که به لحاظ حجم معاملات افزایش بیش از ۲۴۲ درصدی و از نظر ارزش بیش از ۲۸۰ درصد رشد نسبت به ماه قبل را نشان داد.

در این ماه ۲۸۸ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۹۸۷ سهم به ارزش ۵۰۹ میلیارد و ۷۰۷ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۹۰۹ ریال توسط معامله گران سهام در بورس یزد خریداری و برابر ۱۹۷ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۹۰ سهم به ارزش ۳۷۸ میلیارد و ۵۱۰ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۳۸۹ ریال در معرض فروش قرار گرفت.

بیشترین حجم معاملات توسط کارگزاری ایساتیس پویا رقم خورد و در این ماه تعداد ۷۲ نفر برای اولین بار جهت سرمایه گذاری وارد بورس اوراق بهادار شدند.

براساس این گزارش شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان دی ماه به ۶۶ هزار و ۵۶۲ واحد رسید که نسبت به ماه قبل پنج هزار و ۶۶ واحد افزایش یافت.

شاخص بازار اول نیز عدد ۴۵ هزار و ۷۳۲ واحد را تجربه کرد که نسبت به ماه قبل سه هزار و ۵۴۳ واحد افزایش و شاخص بازار دوم نیز به ۱۵۰ هزار و ۵۰۱ واحد بالغ شد که نسبت به ماه قبل ۱۰ هزار و ۹۵۴ واحد افزایش یافته است.
 

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..