دستگیری یک کار چاق کن در دادگستری استان یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد از دستگیری یک نفر کار چاق کن و وکیل قلابی در دادگستری استان یزد خبر داد.

 "غلامعلی دهشیری" با بیان این خبر افزود: با اعلام مالباخته به این حفاظت و اطلاعات مبنی بر پرداخت مبالغی به فردی که خود را وکیل دادگستری و ذی‌نفوذ در دستگاه قضایی معرفی کرده است، مراتب جهت رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار کرد: طبق گزارش واصله فرد مالباخته پس حضور در دادگستری و پیگیری پرونده برادر خود در حین تردد در کوچه دادگستری با یک نفر خانم آشنا که با باز کردن باب گفت‌وگو پیشنهاد سپردن پیگیری پرونده به وکیلی چیره‌دست که معرفی می‌کند را می‌دهد و ضمن تعریف از تبحر نامبرده او را فرزند یکی از قضات خوشنام دادگستری معرفی و قول حل و فصل پرونده خارج از روند قضایی و با اعمال نفوذ را می‌دهد.

این مقام قضایی ادامه داد : مالباخته پس از آشنایی اول در قرار ملاقاتی در پارکینک یکی از ادارات دولتی با فرد اصلی ماجرا در وهله اول مبلغ پنج میلیون ریال و در روزهای بعد مبلغ ۱۸۶ میلیون ریال نقد و ۱۴ میلیون ریال نیز به صورت چک پرداخت می‌کند.

وی از دستگیری دو نفر اصلی این کلاهبرداری خبر داد و گفت: پس از انجام کار کارشناسی و بررسی تمام زوایای این پرونده با یکسری از اقدامات قضایی و پلیسی، متهمین اصلی دستگیر و ضمن اعتراف به بزه ارتکابی با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی شدند.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان تصریح کرد: ریشه‌‌یابی این پرونده این موضوع را می‌رساند که دو متهم در زمان تحمل حبس جرائم قبلی خود در زندان با یکدیگر آشنا شده‌اند و اطلاع از پرونده یکی از هم‌بندیان خود در زمان زندان، آنان را به فکر انجام این کلاهبرداری انداخته است.

وی خاطرنشان کرد : سوء استفاده از خوشنامی یکی از قضات دادگستری و ادعای قرابت نَسَبی با این قاضی نیز باعث جلب اعتماد مالباخته در این پرونده شده است.

وی تاکید کرد: مردم و مراجعه‌کنندگان به سیستم قضایی مراقب شگردهای کلاهبرداران و چرب‌زبانان باشند و بدانند به جز راه دادرسی عادلانه و پیمودن شیوه‌های قانونی دعاوی، هیچ راه میانبری برای خلاصی از جرم و بزه ارتکابی و احقاق حق وجود ندارد و کسانی که با اعتماد به افراد ناشناس و بر مبنای ادعاهای واهی به دنبال نفوذ در شیوه و جریان دادرسی هستند، بدانند که این کار علاوه بر ضررهای مالی و روانی و صرف وقت بیهوده، آنان را درگیر مسایل حاشیه‌ای زیادی می‌کند که چه بسا برای آنان بسیار گران تمام شود.

دهشیری در پایان شناسایی و دستگیری این کلاهبردارن را بر مبنای گزارش‌های مردمی اعلام کرد و گفت: شهروندان باید با اطلاع هرگونه موارد مشکوک به ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری راه را بر نفوذ این چنین افرادی ببندند.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..