محمد رضا عارف:

برای ارائه لیست استان‌ها نگران نیستیم/ مردم را مایوس نمی‌کنیم/ باید جریان اصیل اصلاح طلبی در همه صحنه ها باشد

رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان تصریح کرد: شعار امید و آرامش را زمانی انتخاب کردیم که می‌دانستیم شرایط رد صلاحیت‌ها چه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) محمدرضا عارف در همایش مشترک میزهای استانی و شورای اصلاح طلبان استان‌ها اظهار کرد: اگر حضورمان در خرداد ۹۲ باعث ایجاد و به انجام رسیدن برجام شد با حضور درانتخابات اسفند ۹۴ برجام‌های دیگری را ایجاد خواهیم کرد.

 
وی خاطرنشان کرد: قبل از تایید یا رد صلاحیت‌ها بحث های جدی میان اصلاح طلبان شکل گرفت که آیا مانند انتخابات‌های قبل لحظات آخر تصمیم به حضور یا عدم حضور بگیریم و یا مثل سال ۹۲ با حضور حداکثری‌مان اتفاقی را شکل دهیم. درواقع همه ما می‌دانستیم که کلید انتخابات مجلس سال ۹۴ از دو سال قبل زده شده است.
 
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد:‌ خیلی مواقع بود که با سیلی صورت‌مان را سرخ کردیم. همه ما از همان روزها نگران رد صلاحیت‌ها بودیم اما براساس تصمیمی که از گذشته گرفتیم که باید جریان اصیل اصلاح طلبی در همه صحنه ها باشد شرایط سخت را تحمل کردیم.
 
وی با اشاره به لیست اصلاح طلبان در استان ها گفت: برای ارائه لیست استان‌ها نگران نیستیم. شخصیت‌های برجسته‌ای داریم که می توانیم روی آن‌ها حساب کنیم. در ارتباط با رد صلاحیت‌ها نیز وظیفه اصلی خودمان که پیگیری از طریق قانون و دولت است را انجام می‌دهیم. با تمام این شرایط ما می توانیم در انتخابات نقش و فعالیت خوبی داشته باشیم.
 
عارف تصریح کرد: شاید برخی ها دچار یاس و ناامیدی شدند اما باید جلوی این یاس را گرفت و به انتخابات سال ۹۶ هم فکر کرد. دولت روحانی باید بماند تا برجام‌های دیگری به فرجام برسد.
 
وی با بیان اینکه هیچ راهی جز امید نداریم تصریح کرد: شعار امید و آرامش را زمانی برای حضور اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو انتخاب کردیم که می دانستیم شرایط رد صلاحیت‌ها چگونه است. ما هیچ راهی جز امید نداریم. بزرگان اصلاحات باید به استان‌ها امید دهند. باید کمک کنیم تا لیستی پر از افراد اصلح داشته باشیم. خواهش من از نمایندگان استان‌ها این است که امید و آرامش و حضور حداکثری را در استان‌هایشان پیگیری کنند.
 
رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در ادامه خاطرنشان کرد: باید به فکر انتخابات‌های پیش رو مثل شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری بعدی نیز باشیم. اگر الان عقب نشینی کنیم باید در انتخابات‌های آینده هم عقب نشینی کنیم. قدم هایمان را باید درست برداریم تا دیگر در نظام چالش انتخابات تک قطبی نداشته باشیم. ما در این یک ماه باقیمانده مردم را برای حضور در صحنه انتخابات دعوت می‌کنیم. این کار تکلیف شرعی و عرفی ما است.
روز نو

بخش نظردهی بسته شده است..