دادستان یزد:

بازتاب گسترده یک جرم خشن در استان امن و آرام یزد/انجام ۴۰ درصد جرائم خشن یزد توسط اتباع غیرمجاز

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد با تأکید بر برخورد قاطع و سریع با جرائم باندی و سازمان یافته در استان گفت: نباید اجازه داد به امنیت و احساس امنیت مردم در استان کوچکترین خدشه‌ای وارد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) "جمال قضاوتی" در سومین نشست مجمع دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر استان یزد، تصریح کرد: استان یزد همواره از استان‌های امن و آرام کشور بوده است و چنانچه در یکی از شهرستان‌های استان یکی از جرائم خشن و باندی صورت گیرد، بازتاب گسترده‌ای در استان خواهد داشت.

وی با اشاره به نزدیکی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نقش اساسی دستگاه قضایی در این اتفاق بزرگ در کشور، ابراز کرد: دستگاه قضایی در انتخابات همیشه با نهایت بی‌طرفی وارد شده است و نقش آن نیز تأمین امنیت، سلامت و نظارت بر حسن اجرای انتخابات در چارچوب اجرای قوانین موضوعه خواهد بود.

این مقام قضایی، انتخابات را مظهر اقتدار ملی و پشتیبانی مردم از نظام دانست و اظهار کرد: باید همه تلاش ما معطوف به برگزاری باشکوه و با عظمت این انتخابات شود.

وی تأکید کرد: حضور به موقع و موثر دادستان‌های شهرستان‌های سراسر استان در هیئت‌های اجرایی و کمیته‌ها‌ی امنیتی انتخابات، کمک شایانی را در جهت رعایت موازین قانونی و عمل به چارچوب های تعیین شده خواهند کرد.

قضاوتی در بخش دیگری از صحبت‌های خود برخورد قاطع و قانونی با اتباع بیگانه غیر مجاز را خواستار شد و بیان کرد: ۴۰ درصد جرائم خشن در استان یزد توسط اتباع بیگانه غیر مجاز انجام گرفته است و باید با برخورد قاطع با این مجرمین و همچنین رصد رفتار و عملکرد آنان در شهر های مختلف از تحقق جرائم بیشتر توسط آنان پیشگیری کرد.

دادستان در پایان نیز خاطرنشان کرد: اقامت مجاز اتباع بیگانه نیز با انجام هرگونه جرم در کشور، لغو می‌شود و در صورت برخورد با چنین مواردی باید پس از تحمل کیفر جرائم ارتکابی، از خاک کشور جمهوری اسلامی طرد شوند.ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..