تلاش برای پروانه‌دار کردن ساخت و سازهای یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد هدف از تصویب معافیت عوارض پروانه ساخت واحدهای ویلایی با زیربنای ۳۸۵‌مترمربع در سال آینده را تلاشی برای پروانه‌دار کردن ساخت‌و‌سازهای شهر دانست.
 «مهدی فعالی» افزود: حد نصاب تفکیک زمین در شهر یزد ۲۰۰ متر است و در شرایطی که مالک بر اساس قانون ۶۰ درصد مساحت زمین را به ساختمان تبدیل کند، ۱۲۰‌متر از مساحت زمین، ساختمان خواهد شد.
وی می‌گوید: به این ترتیب خانه‌های ویلایی که از ۳۸۵ تا ۴۰۰‌متر زیربنا داشته باشند، از پرداخت عوارض پروانه در سال آینده معاف خواهند بود تا مردم به دریافت پروانه برای ساخت و ساز ترویج شوند.
فعالی می‌افزاید: مصوبه شورای اسلامی شهر یزد، گامی برای تسهیل روند صدور پروانه‌های ساختمانی محسوب می‌شود. وی با تاکید بر این‌که مبنای انتخاب مشمولان این مصوبه، تنها مساحت زیربناست، اظهار کرد: ممکن است این زیربنا در یک طبقه و در زمینی بزرگ ایجاد شود. معاون معماری و شهرسازی شهرداری یزد از دیگر اقدامات شهرداری برای تسهیل در صدور پروانه‌های ساختمانی به صدور پروانه‌های تک برگ و بالا بردن هزینه تخلفات ساخت و ساز اشاره کرد.

 همشهری

بخش نظردهی بسته شده است..