آمادگی گمرک یزد برای صادرات محصولات گلخانه‌ای

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) ،مدیر کل گمرک استان یزد ضمن اعلام آمادگی برای صادرات مستقیم خیارسبز از این استان، از آغاز ترخیص رایانه و قطعات آن از این گمرک نیز خبر داد.


 "حسن یاسری" تصریح کرد: گمرک یزد آمادگی دارد تا برای صادرات مستقیم خیارسبز گلخانه‌ای صادراتی استان به خارج از کشور اقدام کند.

وی با بیان این ‌که امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز برای صادرات خیار سبز در گمرک استان مهیا شده است، تاکید کرد: صادرکنندگان می‌توانند تشریفات گمرکی را در گمرک استان انجام دهند.

یاسری افزود: تشریفات گمرکی در گمرک استان الکترونیکی شده است و انجام تشریفات در این گمرک باعث کاهش هزینه‌ها و تسریع ترخیص کالا می‌شود.

این مسئول ادامه داد: همچنین ارزیابی کالا در خارج از ساعات اداری در محل تولید یا انبار صادرکننده مشروط به اینکه اظهار کالا در ساعات اداری انجام شده باشد، امکان‌پذیر است.

بنا بر اعلام گمرک استان یزد، سالانه ۳۵۰ هزار تن محصولات گلخانه‌ای در استان تولید و ۲۰۰ هزار تن آن به خارج از کشور صادر می‌شود که کشور روسیه، اصلی‌ترین مصرف کننده خیارسبزهای گلخانه‌ای استان است و ایران با توجه به مشکلات سیاسی کشور ترکیه، به بزرگ‌ترین صادرکننده خیارسبز به این کشور تبدیل شده است.

مدیر کل گمرک استان همچنین از فراهم شدن امکان ترخیص رایانه و قطعات جانبی آن از امروز در این گمرک خبر داد و افزود: وارد‌کنندگان قطعات رایانه و فناوری اطلاعات از این پس می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی گمرک، اظهارنامه خود را تکمیل و در این راستا اقدام کنند.

یاسری در پایان نیز اضافه کرد: در آینده‌ای نزدیک زمینه ترخیص کالاهای تجهیزات پزشکی و بذر و نهال هم در استان فراهم می شود .

منبع: ایسنا

 

بخش نظردهی بسته شده است..