۶۰۰ تخت بستری به مراکز درمانی یزد افزوده می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) معاون وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت عملکرد دانشگاه علوم پزشکی یزد در طرح تحول سلامت گفت: ۶۰۰ تخت بستری به مراکز درمانی استان یزد اضافه می‌شود.

محمد آقاجانی  اظهار داشت: اقدامات آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، بیانگر توسعه بیش از پیش خدمات نظم سلامت در استان یزد است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت راه‌اندازی پروژه‌های متعدد بهداشتی و درمانی در استان یزد گفت: توجه به زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان یزد از جمله مهمترین برنامه‌های در دستور کار وزارت بهداشت و درمان است.

آقاجانی با اشاره به اختصاص ۵۰‌درصد از خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران غیر‌بومی در یزد افزود: استان یزد به دلیل وجود ظرفیت های بالای پزشکی و درمانی، مرکز ارجاع بیماران جنوب شرق کشور است.

وی افتتاح بیمارستان ۲۸۰ تخت خوابی، در بهار ۹۵ را، از جمله پروژه‌های شاخص در راستای توسعه خدمات درمانی و بهداشتی استان یزد دانست و بیان کرد: راه‌اندازی پلی‌کلینیک تخصصی با ۸۰ مطب، راه‌اندازی بخش‌های اورژانس، کلینیک‌های تخصصی، بخش‌های "آی سی یو" و"ان آی سی یو" جدید را از دیگر اقدامات در دستور کار وزارت بهداشت در استان یزد است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت ایجاد توسعه خدمات بهداشتی و درمانی استان یزد تصریح کرد: با توجه به پروژه‌های در دست اقدام علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، ۶۰۰ تخت خواب به مجموع تخت‌های بستری مراکز درمانی استان یزد اضافه می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی خدمات دندانپزشکی در کشور خاطرنشان کرد: دولت نقش چندانی در ارائه خدمات داندانپزشکی ندارد، وزارت بهداشت سه درصد یونیت‌های داندانپزشکی کشور را در اختیار دارد و تنها یک درصد خدمات دندانپزشکی را ارائه می‌کند.

آقاجانی استان یزد را از جمله استان‌های موفق در اجرای طرح تحول سلامت دانست و بیان کرد: استان یزد گزینه‌ای مناسب برای اجرا و مدیریت طرح‌های توسعه‌ای وزارت بهداشت و درمان کشور است.

معاون‌درمان وزیر بهداشت رضایت‌مندی اقشار مختلف جامعه، از ارائه خدمات مختلف بهداشتی و درمانی کادر بیمارستان‌ها و کلینیک‎های درمانی استان یزد را، بهترین شاخص اجرای صحیح طرح تحول سلامت در استان یزد دانست.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..