رئیس دادگستری یزد خواستار ارتقای اعتبارات زندان ها شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) نماینده قوه قضاییه در استان یزد گفت: زندان و زندانبانی حایز شرایط خاصی است که نباید به علت کمبود منابع مالی مورد غفلت قرار گیرد.

محمدرضا حبیبی در جلسه شورای قضایی استان یزد که با حضور معاون عمرانی استاندار و به منظور بررسی کمبود‌های مالی و اعتباری دستگاه‌های وابسته به قوه قضاییه تشکیل شده بود، افزود: هیچکس موافق توسعه زندان نیست اما واقعیت‌های این بخش نیز نباید تحت شعاع مسائل دیگر از جمله کمبود‌های مالی قرار گیرد.

وی تأمین امنیت و دقت به رفع کمبود‌های زندان را بسیار مهم و حایز اهمیت دانست و ابراز داشت: به هر حال افرادی در زندان جمع شده‌اند که در فضای آزاد و معمول جامعه توان حفظ و نگهداری از آن‌ها نبوده است و در چنین شرایطی نگهداری از این افراد در یک محیط کوچک و محصور از سختی‌های خاص زیادی برخوردار است.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: رعایت طبقه بندی زندانیان بر اساس نوع جرم و بزه و سن ضروری است و اجرای آن مستلزم توجه خاص به اعتبارات و امکانات مورد نیاز است.

وی بر رعایت حقوق زندانیان نیز تأکید کرد و یادآور شد: درست است که افراد به دلایل ارتکاب جرائمی مجبور به تحمل مدت‌های متفاوتی در حبس شده‌اند اما به لحاظ اخلاقی باید حقوق آن‌ها و کرامت انسانی آن‌ها رعایت شود.

رئیس کل دادگستری استان، تأمین امنیت جامعه را مهم‌ترین وظیفه حاکمیت دانست و تصریح کرد: بخش بزرگی از تأمین امنیت جامعه در گرو هنر زندانبانی خوب و اثر بخش است تا زندان را به یک دانشگاه ارتقاء اخلاق و ایمان تبدیل نماید.

وی ضمن تشکر از حضور معاون عمرانی استاندار در جلسه شورای قضایی استان یزد، اظهر داشت: امیدواریم این حضور موجب توجه ویژه به زندانیان و اولویت دادن به نیاز‌های آن مجموعه در تخصیص اعتبارات شود.

معاون عمرانی استاندار نیز در این جلسه گفت: برای استان یزد از لحاظ بودجه در سال آتی جهش قابل توجهی در نظر گرفته شده است و می‌توان چشم انداز خوبی را برای استان ترسیم کرد.

سیدمحمدرضا سیدحسینی ابراز امیدواری کرد: با تأیید بودجه و اعتبار سال آینده استان یزد، نگاه ویژه‌ای به زندان و رفع کمبود‌های مالی و اعتباری آن شود.

خبرانلاین

بخش نظردهی بسته شده است..