عملیات روانی رسانه‌های خاص علیه اصلاح‌طلبان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) یک ماه مانده به برگزاری انتخابات مجلس رسانه‌های وابسته به طیف تندرو اصولگرا با استفاده از تاکتیک عملیات روانی علیه اصلاح‌طلبان مبادرت به انتشار اخبار جعلی با هدف القای اختلاف میان اصلاح‌طلبان می‌کنند. با اینکه اکثریت کاندیداهای اصلاح‌طلب از سوی هیات‌های نظارت ردصلاحیت شدند و قاعدتا فعلا خیال بخشی از جریان اصولگرا که پیروزی خود را در فضای غیررقابتی می‌دانند باید راحت باشد با این حال به نظر می‌رسد بیم تاییدصلاحیت احتمالی برخی اصلاح‌طلبان از سوی شورای نگهبان هراسی در اردوگاه تندروها ایجاد کرده که در رسانه‌های خود تلاش می‌کنند با عباراتی همچون «شنیده‌ها» و بدون ذکر منبعی مشخص پروژه «دروغ بگو تا پیروز شوی» را مدیریت کنند. اتاق فکر این جریان افراطی که در برخی رسانه‌های وابسته به نهادهای خاص هدایت می‌شود در چند روز اخیر تلاش زیادی کردند تا به افکار عمومی القاء کنند در شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اختلافات زیادی ضمن امکان انشعاب اعضای آن وجود دارد. این در حالی است که رئیس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان این خبر را تکذیب کرد و آن را بی‌پایه و اساس دانست. ابزار رسانه‌ای این اردوگاه افراطی هم متنوع است؛ هم از مطبوعات استفاده می‌کنند و هم از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و همینطور شبکه‌های اجتماعی مانند کانال‌های تلگرامی. خبرهای رسیده به «امید ایرانیان» حاکی از آن است که برخی از این کانال‌های تلگرامی توسط دو نفر از مدیران سایت‌های خبری اصولگرا و به ظاهر مستقل اداره می‌شود. مدیریت یکی از این سایت‌ها که سعی می‌کند خود را به یکی از چهره‌های مذهبی و سیاسی خوشنام جامعه منتسب کند با همکاری مدیران یکی از سایت‌های خبری اصولگرا در کانال تلگرامی خود که «ویژه انتخابات مجلس» راه‌اندازی کرده به جعل اخبار روی آورده است. روز گذشته در این کانال تلگرامی خبری با مضمون «تعطیلی ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان تهران» منتشر شد که علی صوفی، رییس این ستاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری امیدنامه قویا این خبر را تکذیب کرد و گفت: « با جدیت بیشتری در حال گسترش فعالیت خود در نقاط مختلف استان تهران هستیم. در مناطق مختلف تهران در حال استقرار هستیم و با قوت و جدیت به فعالیت خودمان ادامه می‌دهیم.» وی همچنین با اشاره به خبری که علت ردصلاحیت او را مسایل اقتصادی عنوان کرده است، ضمن تکذیب آن گفت: «من براساس بند ۱ و ۳ ماده ۲۸ و بند ۳ ماده ۳۰ ردصلاحیت شدم که هیچ ارتباطی با مسایل اقتصادی ندارد حتی استعلام مراجع چهارگانه من مثبت بوده است.»

 
روز گذشته همچنین خبرگزاری فارس در خبری مدعی اختلاف در شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و افشاگری یک عضو کارگزاران علیه دکتر عارف شد. به نوشته این خبرگزاری «این عضو شاخص حزب کارگزاران سازندگی و شهردار اسبق تهران، به‌دنبال بالا گرفتن اختلافات میان جریان کارگزاران و نزدیکان به طیف رییس دولت اصلاحات و محمدرضا عارف در شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، تصریح کرده است که درباره سوابق سیاسی عارف افشاگری خواهد کرد.» 
وی در جلسه‌ای گفته است به‌زودی دراین‌باره که عارف در سال۷۶ در ستاد انتخاباتی ناطق‌نوری حضور داشته، دست به افشاگری خواهد زد.» این خبرسازی در حالی صورت گرفت که نماینده حزب کارگزان و سخنگوی این حزب یعنی حسین مرعشی اخیرا در جریان سفرش به بابل گفته بود: « عارف سرلیست حزب کارگزاران است.» از سوی دیگر یکی از اعضای حزب کارگزاران سازندگی نیز به «امید ایرانیان» گفته؛ این خبر از اساس کذب است و هیچ‌یک از اعضای کارگزاران موضع منفی علیه دکتر عارف ندارند.
 
به نظر می‌رسد عملیات روانی جریان تندروی اصولگرا با هماهنگی رسانه‌هایی که از پول بیت‌المال استفاده می‌کنند باوجود نهی اکید مقامات ارشد نظام در این خصوص، وارد فاز جدیدی شده است تا به گمان خودشان اصلاح طلبان را آچمز کنند.با این حال اصلاح‌طلبان همواره از داشتن تریبون‌های عمومی و صداوسیما محروم بودند و پیروزی خود را در زمینی که حریف طراحی کرده است رقم زدند.
 
اصلاح‌طلبان ناامید نشوند 
 
سخنگو و قائم مقام ستاد ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان گفت: تحریم انتخابات در برنامه‌های ما جایی ندارد.
محمود میرلوحی دریک نشست خبری با اشاره به اینکه هیات‌های اجرایی قانونمند عمل کردند و از آنها تشکر می‌کنیم که چهره‌های ارزشمند و با سابقه‌ای هستند، تصریح کرد: اتفاقی که در هیات‌های نظارت افتاد همه ما را مکدر کرد و امیدواریم چهره‌هایی که به صحنه آمدند تایید صلاحیت شوند زیرا همه از افراد باسابقه هستند
او تاکید کرد: لیست ما مانند تابلویی است از همه اقشار و اقوام در آن حضور دارند، چراکه بانوان، جوانان، فرهنگیان، سیاسیون و… باید نماینده خود را در این تابلو ببینند تا به پای صندوق‌های رای بیایند
میرلوحی با بیان اینکه راهبرد اصلاح‌طلبان جلب حمایت حداکثری است، ادامه داد: اصلاح‌طلبان با تجزیه و تحلیل همه عوامل داخلی و بین المللی به صحنه آمدند چراکه اعلام کردیم بعد از انتخابات ریاست جمهوری این گام دوم است.
این عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه از ٣۵ استاندار سابق تنها ۵ نفر تایید شده‌اند، گفت: سیاست‌های دولت که تعامل با دنیا و حل مسئله هسته‌ای بود، گام نخست بود و اکنون نوبت برداشتن گام دوم است و باید تعامل بین‌المللی ادامه پیدا کند و برجام محقق شود و رکود جای خود را به رونق اقتصادی دهد و اشتغال ساماندهی شود.
میرلوحی با یادآوری دوباره مسئله رد صلاحیت‌ها خاطرنشان کرد: رفتاری که هیات مرکزی نظارت با جریان اصلاحات که پیشرو و پیشگام و حامی راه امام و انقلاب بودند، برای مردم پرهزینه بود اما ما از اصلاح‌طلبان می‌خواهیم نا‌امید نشوند و همچنان بذر امید را بپاشند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه تحریم انتخابات و عدم شرکت در انتخابات در برنامه‌های ما جایی ندارد، افزود: در نظرسنجی‌ها می‌بینیم مسیر دولت تدبیر و امید همچنان مورد تایید و مورد نظر مردم است، لذا نباید اجازه دهیم دوباره مجلسی بیاید که برای مردم هزینه ایجاد کند.

بخش نظردهی بسته شده است..