اجرای ۲۰۰ هکتار آبیاری تحت فشار در یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیر جهادکشاورزی شهرستان یزد گفت: از سال ۹۳ تاکنون بالغ بر ۲۰۰ هکتار طرح آبیاری تحت فشار اجرا شده و یا در دست اقدام می باشد.

محمد علی حاتمی زاده با بیان این خبر اظهار داشت : طرح آبیاری تحت فشار بهترین روش آبیاری در حال حاضر است،که دراثر اجرای این طرح حداکثر راندمان آبیاری و در واقع کمترین تلفات آب را در بر خواهد داشت .

وی افزود : با توجه به خشکسالی های متوالی و برداشت آب از سفرهای آب زیر زمینی و عدم تعادل ورود و خروج آب شاهد بیلان منفی سفره های آب زیرزمینی هستیم ، بنابراین باید از کمترین میزان آب بیشترین بهره برداری شود.

حاتمی زاده تصریح کرد : در حال حاضر به ازای اجرای هر هکتار آبیاری تحت فشار ۶۵ میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض و مابقی به صورت تسهیلات بانکی به کشاورزان پرداخت می شود .
مدیر جهادکشاورزی شهرستان یزد گفت از کشاورزان عزیز در خواست می نمایم با مراجعه به این مدیریت و یا مراکز جهاد کشاورزی تابعه این شهرستان و کسب اطلاعات بیشتر از متقاضیان این روشها باشند تا ضمن بهره برداری از کمک بلاعوض دولتی سهم بسزائی در بهره وری منطقی از آب در بخش کشاورزی داشته باشند و از مزایای طرح برخوردار شوند.

قدس

بخش نظردهی بسته شده است..