۲۲۰ اثر به دبیرخانه شعر نماز و نیایش یزد ارسال شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) دبیرعلمی جشنواره علمی شعر نماز و نیایش یزد با اشاره به استقبال خوب از این جشنواره، گفت: ۲۲۰ اثر به دبیرخانه شعر نماز و نیایش ارسال شد.

عالیه محرابی در آیین اختتامیه جشنواره استانی شعر نماز و نیایش یزد که با عنوان "به افق عشق" و با حضور رئیس ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد، اظهار داشت: استفاده از هنر به ویژه شعر در ترویج فرهنگ دینی در جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با بیان این مطلب که شروع به کار این جشنواره از شهریور ماه امسال بود، گفت: فراخوان این جشنواره در زمینه‌های مختلف از جمله نماز معراج عاشقانه انسان، نماز پیام عاشورا، نماز جمعه تجلی حضور، نماز در سنگر ۸ سال دفاع مقدس ،نماز و آثار تربیتی آن، جلوه‌های نماز عاشورا، عید فطر و قربان، یاوران نماز، نماز ترنم و وحدت در اختیار علاقه‌مندان به شعر و شاعری قرار گرفت.

دبیر علمی جشنواره شعر و نماز نیایش استان یزد ادامه داد: در بخش ویژه این جشنواره هم دو موضوع نماز و سومین شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی(ره) و نماز و جانباختگان فاجعه منا هم مد نظر قرار گرفته بود.

محرابی در ارتباط با رده سنی شرکت کنندگان این جشنواره، گفت: شاعران آثار خود به این جشنواره را تا ۳۰ آبان ماه و در سه رده سنی زیر ۱۸ سال، ۱۸ تا ۴۰ سال و ۴۰ سال به بالا به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

وی با اشاره به تاکید دین مبین اسلام و اهتمام اهل بیت(ع) در برپایی و اقامه فریضه نماز، بیان کرد: بهره‌گیری از زبان هنر، در جهت تولید آثار فاخر در این زمینه ضروری به نظر می‌رسد و شعر به بهره‌مندی از زبان رسا و زیبایی‌های لفظی و معنوی که دارد، می‌تواند با پرداختن به این فرضیه و زوایای مختلف نماز از جمله نماز ظهر عاشورا و نماز در هشت سال دفاع مثدس،  نقش مهمی در ترویج فرهنگ نماز در جامعه ایفا کند.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..