بافق رتبه نخست ولادت در استان یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) رئیس ثبت احوال بافق گفت: این شهرستان در ۹ ماهه امسال با رشد ۲۶ درصدی ولادت، رتبه نخست استان یزد را کسب کرده است.

محمود کریمیان افزود: طی این مدت ۸۷۸ فقره ولادت در بافق ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶.۴ درصد افزایش نشان می دهد.

رئیس ثبت احوال بافق با بیان اینکه از این تعداد تولد ۴۶۷ نفر پسر و بقیه دختر هستند گفت: طی همین مدت۷۹۳ نوزاد در حوزه شهری و ۸۵ نفر نیز در مناطق روستایی به دنیا آمده اند که در هر دو حوزه شاهد رشد موالید هستیم.
کریمیان مردم بافق را متدین و مذهبی و انتخاب کننده نام های نیک خاندان اهل بیت (ع) خواند و گفت: فاطمه، زهرا ، زینب ، رقیه و فاطمه زهرا ، امیر علی، امیر عباس، حسین ،علی اصغر و محمد حسین، صدرنشین اسامی هستند که شهروندان بافقی برای فرزندان خود انتخاب کردند.
وی اضافه کرد: همچنین در ۹ ماهه اول امسال ۲۴۶ مورد ازدواج در شهرستان بافق به ثبت رسیده که با رقم ۲۷۲ فقره ازدواج در سال گذشته، کمی کاهش دارد.
کریمیان، انتخابات پیش رو را خاطر نشان کرد و گفت: شهرستان بافق پیشتاز استان یزد در اجرای طرح فوری تعویض شناسنامه و کارت هوشمند ملی است.
وی تصریح کرد: در اجرای این طرح، نیازی به کپی شناسنامه بستگان درجه یک نیست و هر فرد می تواند با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی قبلی خود و تکمیل فرم مربوطه ظرف مدت ۲۴ ساعت نسبت به تعویض شناسنامه اش اقدام کند.
بافق با ۴۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۱۰ کیلو متری جنوبشرقی یزد قرار دارد.

منبع: ایرنا

 

بخش نظردهی بسته شده است..