معاون وزیرو سخنگوی وزارت ارشاد در یزد اعلام کرد:

ممنوع القلم نداریم/ با عقل و خرد در مذاکرات پیروز شدیم

معاون وزیر و سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه به طور مطلق در کشور ممنوع القلم نداریم،گفت:جلوگیری از یک اثر به معنای ممنوع القلمی نیست!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)  به نقل از تابناک حسین نوش آبادی طی نشستی با خبرنگاران استان یزد در خصوص مباحث و حاشیه های که درارتباط با رییس دولت اصلاحات و تصویر او مربوط است،گفت:نباید رقابت های سیاسی باعث حذف افراد از صحنه شود.

وی گفت:در این ارتباط توضیحات مفصلی را در نشستهایی که با خبرنگاران دارد اعلام کرده است.

وی اظهار داشت:کشور متعلق به همه افراد،گروهها و احزاب در چارچوب قوانین و مقررات جهوری اسلامی است.

وی درادامه گفت:شاخص های فرهنگی و هنری استان یزد رشد قابل قبول و تکاملی داشته است.

نوش آبادی با بیان اینکه نام یزد در طول تاریخ با پیشرفت و صداقت بوده است،اظهار داشت:یزد ریشه در تاریخ و فرهنگ ملت ایران دارد.

وی تاکید کرد که شاخص های فرهنگی و دینی استان یزد در کشور از مزیت نسبی خوبی برخوردار است.

وی در ادامه با بیان اینکه باید برای اعتلای فرهنگ و هنر کشور تلاش نماییم،افزود:تقویت فرهنگ ایرانی و اسلامی از مهمترین وظایفی است که برعهده داریم و باید تلاش کنیم در این راستای گامهای جدی برداشته شود.

نوش آبادی ادامه داد:استان یزد سالیان متمادی شیوه زندگی ایرانی و اسلامی را تجربه کرده است و به نظر می رسد این استان می تواند پیشتاز در این حوزه و الگوی موفقی برای دیگر استانها باشد.

وی همچنین به پیروزی ملت و دولت دربحث مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت:این پیروزی مرهون رهبری و هدایت مقام معظم رهبری است.

به گفته این مقام مسئول،صبر و پایداری ملت ایران نیز حقانیت این پیروزی را بیش از گذشته ثابت می کند.

معاون وزیر و سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:در مقابل ملت های بزرگ با ابزار منطق و خردسعی شد تحریم های ظالمانه از پای ملت ایران باز شود.

وی در بخش دیگر به مجوز ۷۰۰۰نشریه مکتوب و مجازی در کشور اشاره کرد و گفت: دو سوم این مجوزها از سوی دولت یازدهم صادرشده است.

به گفته وی،از ابزار قدرت رسانه باید برای رسیدن منویات و آرزوهای ملت ایران بهر بگیریم،چرا که دنیا بخوبی توانسته است حداکثر استفاده را از رسانه ها در پیشبرد اهداف خود داشته باشد.

وی افزود:بدین منظور باید مطبوعات و رسانه های کشور تقویت شوند و ساماندهی مدیریت رسانه شکل بگیرد.

معاون وزیر و سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد:۴۵هزار نفر عضو صندق اعتباری هنر در کشور هستند که پیش بینی می شود این تعداد تا پایان سالجاری به ۵۰هزار نفر به ثبت برسد.

وی همچنین به پروژ ه در دست احداث تالار مرکزی یزد اشاره کرد و گفت:این مجموعه یکی از پروژه های مهم دولت است که امیدواریم تا اوایل سال آینده افتتاح شود.

نوش آبادی گفت:۹۰در صد این پروژه تکمیل شده است و کمتر از ۱۰در صد آن نیازمند تجهیزو کارهای اجرایی این پروژه است.

بخش نظردهی بسته شده است..