دومین جشنواره “شعر و قصه با گویش اردکانی”

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردکان از برگزاری دومین جشنواره "شعر و قصه با گویش اردکانی" همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد.


"علی زمانیان" با بیان این که همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر بیش از ۱۲ برنامه فرهنگی و هنری در سطح شهرستان اردکان برگزار خواهد شد، یکی از این برنامه‌ها را برگزاری دومین جشنواره "شعر و قصه با گویش اردکانی" ذکر کرد.

وی در این رابطه خاطرنشان کرد: به منظور پاسداشت آداب، سنن و فرهنگ بومی اردکان، دومین جشنواره شعر و قصه با گویش اردکانی در حالی برگزار خواهد شد که سال گذشته با استقبال خوب مردم شهرستان اردکان روبرو شد.

زمانیان افزود: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب شعر و قصه به صورت تایپ شده یا به روی لوح فشرده، به دبیرخانه جشنواره به آدرس ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان واقع در فرهنگسرای مرحوم آیت الله خاتمی (ره) اردکان تحویل دهند.

این مسئول در پایان عنوان کرد: موضوعات این جشنواره شامل آداب و رسوم فرهنگ مردم اردکان، معرفی اردکان، مفاخر و رجال اردکان و نامگذاری سال ۹۴ است و علاقه‌مندان تنها تا دهم بهمن ماه فرصت دارند تا نسبت به آثار خود اقدام کنند.

گفتنی است، زمان برگزاری این جشنواره ۱۵ بهمن ماه اعلام شده است که می‌بایست اشعار و قصه‌ها توسط متقاضیان به صورت زنده اجرا شود.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..