۲۲ طرح توسعه شهری در یزد اجرا شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد از اجرای ۲۲ طرح توسعه شهری در مرکز استان و سایر شهرستان‌ها خبر داد و گفت: اغلب این طرح‌ها تکمیل شده و آماده بهره‌برداری است.

محمدرضا نقصان محمدی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به طرح‌های اجرا شده یا در دست اجرا در حوزه راه و شهرسازی اظهار داشت: پروژه‌های بسیار مهم ملی و استانی در حوزه راه در دست پیگیری و اجراست.

وی عنوان کرد: استان یزد به لحاظ محورهای مواصلاتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا یزد در واقع چهارراه مواصلاتی کشور است و شمال و جنوب و شرق و غرب کشور را به یکدیگر متصل می‌کند.

نقصان‌محمدی با بیان اینکه اجرای طرح‌های راه‌سازی در استان یزد به همین دلیل حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: برخی طرح‌ها به دلیل کمبود اعتبار به کندی پیش می‌رود اما برخی طرح‌ها نیز با سرعت خوبی در حال اجراست.

وی ابراز امیدواری کرد که با تخصیص اعتبارات به موقع، بتوانیم طرح‌های متوقف شده در حوزه راه‌سازی را به جریان انداخته و اجرایی کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد یادآور شد: مساحت راه‌های استان یزد در مجموع ۸۰ هزار و ۱۳۱ کیلومتر است که از این میزان ۶۵۳ کیلومتر بزرگراه است و در این زمینه در رتبه هشتم کشور قرار داریم.

وی عنوان کرد: ۶۶۳ کیلومتر از راه‌های استان را نیز راه‌های اصلی تشکیل می‌دهد که در این زمینه نیز دارای رتبه پانزدهم در کشور هستیم ضمن اینکه هزار و ۱۶۶ کیلومتر از راه‌ها نیز شریانی است.

نقصان‌محمدی همچنین به تشریح طرح‌های حوزه شهرسازی پرداخت و اظهار داشت: ۲۲ طرح توسعه شهری در استان یزد اجرایی شده که اغلب آنها تکمیل و آماده بهره‌برداری است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد همچنین با ارائه آماری از وضعیت مسکن مهر در استان یزد بیان کرد: تاکنون ۲۲ هزار واحد مسکن مهر در استان یزد احداث شده و ۴۶۰ واحد دیگر نیز در مراحل پایانی ساخت است و به زودی آماده بهره‌برداری خواهد شد.

منبع: فارس

 

بخش نظردهی بسته شده است..