ورود سامانه بارشی در روز جمعه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) طبق آخرین مدلهای هواشناسی سامانه بارشی فعالی از جمعه ۱۸ دی ماه از سمت غرب وارد کشور خواهد شد.

به گزارش پایگاه هواشناسی کشور، روز جمعه فعالیت آن در مناطق غربی ، شمال غربی ، به تدریج شمالی و از اواخر وقت جنوب  غربی کشور خواهد بود و روز شنبه مناطق جنوب غربی ، غربی ، شمالی ، مرکزی و شمال شرق کشور بارش خواهند داشت.

بنا بر این گزارش، اوج بارش روز شنبه در مناطق جنوب غربی، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری ، شمال شرق خوزستان ، شمال بوشهر و شمال و غرب فارس خواهد بود.

روز یکشنبه فعالیت آن در سواحل خزر ، مناطق شمال شرقی و شرقی ، به شکل ضعیف تر مناطق مرکزی و به شکل ضعیف تر و پراکنده تر بعضی نقاط  جنوبی کشور خواهد بود و روز دوشنبه فعالیت آن بیشتر در مناطق جنوب شرقی و شرقی و بعضی نقاط جنوبی  کشور خواهد بود.  طی این مدت بارشها در مناطق شمالی، ارتفاعات زاگرس و البرز و بعضی مناطق مرکزی به شکل برف خواهد بود.

 برف و کولاک از جمعه البرز را فرا می گیرد

مدیرکل هواشناسی البرز اعلام کرد که بررسی نقشه های پیش یابی هوا از بارش برف و کولاک از عصر فردا جمعه در این استان حکایت دارد.

منصور رحمانیان روز پنج شنبه گفت: آخرین داده ها و نقشه های هواشناسی بیانگر ورود یک سامانه جوی بارشی از فردا جمعه از غرب کشور است.

وی بیان داشت: این سامانه بارشی استان البرز را تحت تاثیر قرار خواهد داد که از ظهر فردا به تدریج آسمان البرز ابری و بارش برف و باران آغاز خواهد شد.

رحمانیان گفت: بارش برف و باران همراه با باد شدید تا روز یکشنبه هفته آینده در استان البرز ادامه می یابد.

وی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی برف و کولاک و لغزندگی معابر به رانندگان توصیه می شود در این روزها با خود زنجیر چرخ و لوازم ایمنی همراه داشته باشند.

بخش نظردهی بسته شده است..