برتری استان یزد در اجرای طرح بین‌المللی منارید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیر کل منابع طبیعی استان با تقدیر از برتری استان در اجرای طرح بین‌المللی منارید در شهرستان بهاباد، گفت: این موفقیت حاصل حمایت‌های بی‌دریغ استانداری یزد، فرمانداری شهرستان بهاباد و مردم پرتلاش روستای کمکوئیه است.
«ابوالفضل وکیلی» افزود: طرح دهیاری روستای کمکوئیه از روستاهای پایلوت طرح بین‌المللی منارید استان با عنوان «ایجاد توسعه همه جانبه و پایدار در روستای کمکوییه با تکیه بر توانمندسازی جوامع محلی» در میان ۱۳۰‌طرح ارائه شده در چهارمین دوره جشنواره ملی طرح‌های برگزیده دهیاری‌های کشور موفق به کسب مقاوم اول شد. وی ادامه داد: این موفقیت دستاورد مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز، انسجام سازمانی، هماهنگی بین‌بخشی و حضور مردم در برنامه‌ریزی‌ها است که در طرح بین‌المللی منارید الگو سازی شده است.
این مسئول اظهار امیدواری کرد که با حمایت‌های هرچه بیشتر مقامات استان در این زمینه، شاهد شکوفایی و توسعه پایدار در مدیریت روستاهای استان و کشور باشیم. وکیلی اظهار کرد: طرح بین‌المللی تقویت و انسجام سازمانی برای مدیریت یکپارچه منابع طبیعی یا منارید در چارچوب برنامه توسعه پایدار و یکپارچه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا در کشورهای اردن، الجزایر، ایران، تونس، مراکش، مصر و یمن اجرا می‌شود.  وی افزود: این طرح با مشارکت تسهیلات جهانی محیط زیست، برنامه توسعه ملل متحد و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به ‌عنوان نماینده دولت جمهوری اسلامی ایران از شهریور۹۰ آغاز شده است.
به گفته مدیر کل منابع طبیعی استان، این طرح در حال حاضر در ۱۳‌استان کشور در حال اجراست. وی ادامه داد: این طرح در شهرستان بهاباد و ۵ روستای آسفیچ، کمکوئیه، بنستان، وحدت آباد و کریم آباد به صورت پایلوت در حال اجراست. هدف نهایی این طرح توسعه مدیریت یکپارچه منابع طبیعی تجدید شونده با توجه به سازگاری با شرایط اقلیمی و منافع محیط زیست جهانی است. وی افزود: همچنین این طرح به دنبال آن است که از ظرفیت زیست‌بوم‌ها برای تامین معاش مردم محلی حفاظت کند.

همشهری

بخش نظردهی بسته شده است..