شروع به کار سیستم هوشمند آتش نشانی درمیبد

no-thumbs

با تلاش و پیگیری مستمر مدیریت آتش نشانی شهرداری میبد، برای اولین بار در کشور سامانه۱۲۵ آتش نشانی شهرستان در مرکز فرماندهی به سیستم هوشمند نرم افزاری مجهز و سامانه فوق به سیستم جامع مشترکین مخابرات در استان پیوست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) محمود دهقانی  مسئول واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میبد در این رابطه گفت: سامانه ۱۲۵ آتش نشانی به نرم افزار هوشمند مجهز شده است.

وی درباره مزایای این سامانه گفت: به محض تماس حادثه دیده با ۱۲۵ نشانی مکان حادثه برای اپراتور مشخص می شود.

مدیر آتش نشانی میبد ادامه داد: میبد اولین شهری است که آتش نشانی آن به این سیستم مجهز شده است.

وی با بیان اینکه در زمان بروز حادثه، حادثه دیده به خاطر داشتن استرس در اغلب اوقات قادر به دادن نشانی درست و دقیق نیست و یا اینکه شاید قادر به سخن گفتن نباشد افزود: یکی از مواردی که باعث کندی در خدمت رسانی برای حادثه دیدگان در گذشته می شد آدرس اشتباه و ناقص بود که با آغاز به کار این سیستم،سرعت عمل آتش نشانان ما در کمک به حادثه دیدگان افزایش یافته است.

مدیریت آتش نشانی میبد اضافه نمود: این سیستم به سیستم جامع مشترکین در محدوده میبد متصل است و نزدیک به دو هفته است که فعال شده است و در حال حاضر تمامی تلفن های ثابت شهرستان به آن متصل است.

محمود دهقانی با اشاره به اینکه نقشه شهرستان برای این نرم افزارgis شده است خاطرنشان ساخت: در این نرم افزار شهر به شش منطقه تقسیم شده است. ۳ منطقه در غرب و سه منقطه در شرق. در هنگام بروز حادثه سیستم طول مسیر حادثه را تشخیص می دهد و سپس مناسب ترین ایستگاه برای رسیدن به محل حادثه را مشخص می کند و برای اپراتور ارسال می کند. اپراتور هم نقشه حادثه را بر روی تبلت هایی که در ماشین های آتش نشانی نصب شده است ارسال و آتش نشانان به محل اعزام می شوند و اپراتور تا محل حادثه خودروهای امدادرسان را رصد و هدایت می کند.

وی همچنین افزود: خوشبختانه با این عمل دیگر مزاحم تلفنی نیز برای سامانه ۱۲۵ از بین خواهد رفت. چرا که زمان، مکان، تاریخ و شماره تماس شخص تماس گیرنده در سیستم ثبت می شود.

مدیریت آتش نشانی همچنین افزود: کار فوق در تاریخ ۹۳/۱۰/۲۲ شروع و در اوایل سال ۱۳۹۴ از شرکت رایانکده آپادانا وسایل و قطعات مورد نیاز این سامانه خریداری و نصب گردید.با تلاشهای انجام شده و نظر موافق اعضای شورای شهر و حمایت شهردار، طی یکسال تمام موضوع را با همکاری مدیر عامل مخابرات استان مهندس مقوّم پیگیری نمودیم و نهایتاً در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۸ مجموعه فوق به بهره برداری رسید.

محمود دهقانی مدیریت آتش نشانی شهر میبد در پایان از همکاری بسیار خوب مدیر عامل شرکت مخابرات استان یزد و جدیت همکاران وی در آن مجموعه تشکر و قدردانی کرد.

صدای میبد

بخش نظردهی بسته شده است..