فیلم‌های رکورددار دانلود غیرقانونی‌ در ۲۰۱۵

no-thumbs

خبرگزاری ایسنا: فیلم «بین‌ستاره‌ای» در رتبه اول فیلم‌هایی که در سال 2015 بیشترین تعداد دانلود غیرقانونی را داشتند، قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) شاید نام فیلم‌هایی که در سال ۲۰۱۵ میلادی بیشترین طرفدار را در میان دانلودکنندگان غیرقانونی داشتند، تا حدی قابل پیش‌بینی باشد، اما آنچه غیرمنتظره است میزان دانلودهاست.

آمار دانلود غیرقانونی نسخه‌های آنلاین نسبت به سال‌های گذشته به طرز نگران‌کننده‌ای افزایش پیدا کرده، به طوریکه «بین‌ستاره‌ای» فیلم سال ۲۰۱۴ «کریستوفر نولان» طی ۱۲ ماه گذشته ۴۶ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۳۱۰ بار دانلود شده است!

جالب است در این فهرست نام محصولات پرفروشی از سال‌های گذشته هم به چشم می‌خورد؛ به عنوان مثال «تک‌تیرانداز آمریکایی» و «هابیت: نبرد پنج سپاه» هردو در سال ۲۰۱۴ به روی پرده رفتند و طی سال جاری میلادی به ترتیب تقریبا ۳۴ میلیون و بیش از ۳۱ میلیون بار دانلود شدند.
 

به گزارش گاردین، از دیگر فیلم‌های سال ۲۰۱۴ می‌توان به «سرویس مخفی» با درخشش «کالین فرث» اشاره کرد که ۳۰ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۹۸۷ بار به طور غیرقانونی دانلود شد.

رکورددار سال گذشته فیلم «گرگ وال‌استریت» بود که حدود ۳۰ میلیون بار دانلود شده بود. این رقم ۵۵ درصد کمتر از آماری است که در مورد «بین‌ستاره‌ای» صدرنشین فهرست امسال به دست آمده است. مقایسه این دو فهرست نشان می‌دهد دانلود غیرقانونی «گرگ وال استریت» طی سال گذشته میلادی در حد رقمی است که برای دهمین فیلم جدول امسال به دست آمده و این یک هشدار برای جامعه سینمایی به حساب می‌آید.

براساس آمار دانلود غیرقانونی فیلم‌ها در سال ۲۰۱۵، فیلم «سریع و خشن ۷» 44 میلیون و ۷۹۴ هزار و ۸۷۷ بار دانلود شده و رتبه دوم این فهرست را اشغال کرده است. «انتقام‌جویان: عصر آلترون» بیش از ۴۱ میلیون مرتبه، «دنیای ژوراسیک» حدود ۳۷ میلیون بار و «مکس دیوانه» بیش از ۳۶ میلیون مرتبه دانلود شده‌اند و رده‌های سوم تا پنجم را به نام خود زده‌اند.

«تک‌تیرانداز آمریکایی» در جایگاه ششم قرار گرفته و پس از آن به ترتیب «50 طیف خاکستری»، «هابیت»، «نابودگر»، «سرویس مخفی» بیشترین آمار دانلود غیرقانونی را داشته‌اند.

نام دو انیمیشن سینمایی هم در رتبه‌های سیزدهم و چهاردهم این جدول به چشم می‌خورد؛ «مینیون‌ها» 23 میلیون و ۴۹۵ هزار و ۱۴۰ بار و «پشت و رو» 22 میلیون و ۷۳۴ هزار و ۷۰ مرتبه دانلود شده‌اند.

بخش نظردهی بسته شده است..