همایش موسسان مدارس غیردولتی دریزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش:ارتقای کیفی خدمات آموزشی، راهبرد اصلی مدارس غیردولتی است.

مجتبی زینی وند  در جمع موسسان مدارس غیر دولتی استان یزد افزود: بسیاری از مدارس غیردولتی از نظر آموزشی و پرورشی به عنوان یک برند مدل موفقی از آموزش در سطح کشور هستند اما مدارسی که انتظارما را از نظر آموزشی و پرورشی برآورده نکرده اند نیز وجود دارند.

وی از تدوین دستورالعمل نظارت جامع بر مدارس غیر دولتی خبر داد و اظهار کرد: این دستورالعمل شامل سه مرحله است که این مراحل منجر به کیفیت بخشی آموزشی می شود.

مدیرکل دفتر مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: توسعه مشارکت های مردمی برای کمک به آموزش و پرورش از تاکیدات وزیر است.

وی با اشاره به اینکه در دنیا یکی از شاخص های مهم توسعه انسانی آموزش و میزان دسترسی آسان افراد جامعه به آن است ، گفت: در کنار کیفیت آموزشی، سلامت و امنیت از دیگر مولفه های شاخص های توسعه می باشد.

زینی وند تصریح کرد: تمام کشورهای دنیا در سیاستگزاری کلان خود برای توسعه یافتگی به دو مقوله آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیتهای مردمی توجه ویژه دارند.

وی هدف از تاسیس مدارس غیردولتی را استفاده از ظرفیتهای مردمی و توان و شایستگی مردمی برای کمک به آموزش و پرورش بیان کرد و گفت: کاهش بار مالی دولت از دیگر اهداف ایجاد مدارس یاد شده است.

این مسئول با بیان اینکه مشکلات و مسائل مدارس غیردولتی در دو سال گذشته پیگیری شده است، افزود: اما به یک فرصت نیاز است این مدارس بدون دغدغه بتوانند راه خود را طی کنند.

زینی وند با بیان اینکه مشارکتها باید تبدیل به یک فرهنگ شود، اظهار کرد: این امر با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی اجتماعی محقق می شود.

رئیس شورای هماهنگی موسسان مدارس غیر دولتی کشور در این مراسم اضافه کرد: موسسان مدارس غیر دولتی در ۱۰ سال اخیر مورد بی مهری قرار گرفتند.

الله کرم لیراوی با بیان اینکه در دولت یازهم به این مدارس توجه ویژه شده است افزود: ضرورت دارد مشکلات و مسائل موسسان مدارس غیر دولتی را بررسی و در جهت رفع آنها اقدامات لازم انجام دهیم.

وی اظهار کرد: هم اکنون بسیاری از موفقیت دانش آموزان در کنکور، المپیادها و سایر برنامه های علمی دستاوردهای مدارس غیردولتی است.

لیراوی با بیان اینکه ۴۰ درصد مدارس استان یزد غیردولتی ، هیات امنایی و حمایتی است افزود: این رقم در کشور نشان تحول علمی در بخش غیر دولتی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد هم به بیان اینکه این استان از لحاظ آموزشی در کشور سرآمد است گفت: موفقیتهای حاصل شده در این زمینه نشان از تلاش و کوشش معلمان و اولیا دانش اموزان است.

احمد شیرزاد با بیان اینکه ۴۰ درصد فضاهای آموزشی استان از ایمنی لازم برخوردار نیست اظهار کرد: در این زمینه نیازمند به تخصیص اعتبارات هستیم.

سید محسن هاشمی رییس شورای موسسان مدارس غیر دولتی استان یزد هم گفت: این مدارس در سالهای اخیر مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفته بودند اما با روی کار امدن دولت تدبیر و امید به این مدارس نگاه ویژه شد.

۲۴ هزار دانش اموز در ۱۰ هزار و ۳۳ کلاس درس در ۱۴۱ مدرسه غیر دولتی در استان یزد مشغول به تحصیل می باشند این رقم ۱۴ درصد از مجموع دانش آموزان استان را تشکیل می دهد.

 
 

پانا

بخش نظردهی بسته شده است..