اجراسند جامع پیشگیری از اعتیاد در استان یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیرکل بهزیستی یزد با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در راستای پیشگیری از شیوع اعتیاد در جامعه گفت: اجرای سند جامع پیشگیری از اعتیاد در دستور کار دستگاه‌های اجرایی یزد است.

جلیل عفتی د با بیان اینکه تدوین برنامه کاهش تقاضا در راستای مبارزه با اعتیاد در جامعه ضروری است، اظهار داشت: اجتماعی کردن اقدامات فرهنگی در استان یزد از جمله راهکارهای حائز اهمیت در مورد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

مدیرکل بهزیستی یزد با اشاره به اهمیت بحث آموزش و آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه گفت: از ابتدای امسال تا‌کنون بیش از ۱ هزار و ۱۰۰ کارگاه آموزشی با رویکرد آگاه‌سازی جامعه از آسیب‌های مواد مخدر در یزد برگزار شد.

عفتی استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در راستای مبارزه با مواد مخدر در استان یزد را ضروری دانست و بیان کرد: برگزاری ۶۱ همایش و ۶۷‌نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد برای بیش از ۱۵۴‌هزار نفر، از دیگر اقدامات انجام شده در سازمان بهزیستی استان یزد است.

وی با اشاره به اهمیت تهیه و توزیع بیش از ۱۶ هزار انواع اقلام فرهنگی ویژه آگاه‌سازی ضرورت مبارزه با مواد مخدر در جامعه، افزود: اجرای سند جامع پیشگیری از اعتیاد در دستور کار دستگاه‌های اجرایی استان یزد قرار گرفته است.

مدیرکل بهزیستی یزد با اشاره به اهمیت برگزاری ۱۱ جلسه ویژه کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد، تصریح کرد: برگزاری نشست‌های آموزش پیشگیری از اعتیاد ویژه مددجویان و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و برگزاری هفته مبارزه با اعتیاد و آشنایی با آسیب‌های اجتماعی در مدارس از جمله برنامه‌های شاخص، در ۹ ماه نخست امسال است.

عفتی استفاده از نیروهای مختلف علمی در برنامه‌های پژوهشی ویژه مبارزه با اعتیاد و تدوین برنامه‌های فرهنگی متنوع برای گروه‌های سنی مختلف را، از جمله اقدامات حائز اهمیت در راستای آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: برگزاری مسابقات ورزشی ویژه جوانان و نوجوانان با هدف جذب جوانان به برنامه‌های فرهنگی از دیگر برنامه‌های در حال اجرا است.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..