با وجود گذشت چندین ماه از تشکیل جلسه شورای تامین:

خواسته‌های کارگران سنگ آهن بافق محقق نشده است

با وجود گذشت چندین ماه از آخرین جلسه شورای تامین استان یزد در شهریور ماه، مصوبات این جلسه هنوز اجرایی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)  منابع خبری ایلنا در شرکت سنگ آهن معدنی بافق می‌گویند: در حالی که آخرین جلسه شورای تامین استان یزد برای رسیدگی به وضعیت مطالبات کارگران این واحد معدنی در نهم شهریور ماه برگزار شده است اما هنوز از اجرای این مصوبات هیچ خبری نیست.

برپایه این اطلاعات در زمان برپایی اعتراضات صنفی سال گذشته یکی از خواسته‌های کارگران معدن بافق توقف واگذاری ۵. ۲۸ درصد سهام این شرکت به بخش خصوصی بود و انتقال حدود ۱۵ درصد این سهام به شهر بافق بود و از قرار معلوم با وجود آنکه در جلسه شورای تامین با این خواسته کارگران موافقت شده است اما هنوز اثری از اجرای آن به چشم نمی خورد.

همچنین در حالی که یکی دیگر از مصوبات شورای تامین استان یزد توقف لغو پیگیری قضایی ۱۱ نفر از کارگران معترض، این واحد معدنی بوده و در عین حال نیز مدیریت شرکت سنگ آهن بافق شکایت طرح شده علیه این کارگران را پس گرفته است اما به گفته منابع ایلنا تعدادی از این کارگران برای تاریخ  بیست و ششم ماه جاری به دادگاه احضار شده‌اند.

برپایه این اطلاعات حتی در آخرین جلسه پیگیری مطالبات کارگران بافق که در تاریخ بیست و یکم آذر، نماینده کارگران از فرماندار علت احضار مجدد کارگران را جویا شده که این پرسش در آن جلسه، بی‌پاسخ مانده است.

در این باره «یونس الستی»، ریاست هیات مدیره سنگ آهن مرکزی بافق در رابطه با برآورده نشدن مطالبات کارگران این شرکت به خبرنگار ایلنا گفت: پیگیری وضعیت۵. ۲۸ درصد همچنان ادامه دارد.

وی افزود: در جلساتی که در این رابطه با سازمان خصوصی سازی کشوربرگزار شده است، مدیریت سازمان اعلام کرد که تعیین تکلیف این سهام از حیطه سازمان خصوصی سازی خارج است و دولت باید در این مساله ورود کند.

الستی ادامه داد: در این خصوص هم اکنون وزیر دادگستری در حال بررسی مساله است و امیدواریم تا آخر سال جاری با پیگیری‌های در دست اقدام، مصوبات شورای تامین استان اجرایی شود.

ریاست هیات مدیره سنگ آهن مرکزی بافق در رابطه با احضار مجدد کارگران علیرغم وعده هاو مصوبات قبلی مبنی بر لغو پیگیری قضایی گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، شکایت خود را پس گرفته است ولی با این وجود، این کارگران ماه آینده به دادگاه احضار شده اند.

وی ادامه داد: مساله  تداوم پیگیری قضایی کارگران نیز توسط هیات مدیره شرکت سنگ آهن در حال پیگیری است.

بخش نظردهی بسته شده است..