فرماندار یزد تأکید کرد؛

قانون مداری و حضور گسترده مردم از شاخص های انتخابات ۷ اسفند است

فرماندار یزد گفت: دو ویژگی قانون مداری و حضور گسترده مردم از شاخص های اصلی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 7 اسفندماه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)، نشست مشترک اعضای هیأت اجرایی با اعضای ستاد انتخابات فرمانداری شهرستان به منظور هم اندیشی و بررسی اقدامات صورت گرفته در انتخابات برگزار شد.

" محمود شاکری شمسی‌ " در این جلسه اظهار داشت : انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است که در این راستا همه مردم، جریان های  سیاسی ، مجریان  و ناظرین انتخابات باید تلاش کنند تا انتخاباتی باشکوه ،قانونمند و رقابتی برگزار شود.

فرماندار یزد در ادامه با اشاره به موافقت هیأت نظارت مرکزی بر انتخابات با طرح وزارت کشور مبنی بر یکی شدن هیأت اجرایی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی افزود: طی روزهای گذشته نامه ای از سوی معاون محترم سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور به استانداری ها و فرمانداری ها در این خصوص ابلاغ شده است.

وی با اعلام اینکه کار ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از ۲۶ آذرماه و مجلس شورای اسلامی از  28 آذرماه آغاز شده است گفت: بررسی اولیه صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی بر عهده اعضای هیأت اجرایی می باشد که این کار بعد از استعلام از مراجع چهارگانه مشخص شده در قانون، صورت می پذیرد.

رئیس هیأت اجرایی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی یزد تصریح کرد: تعیین تعداد و محل شعب و اعضای شعب از دیگر وظایف هیأت اجرایی است.

" شاکری شمسی " با بیان اینکه قانون تکلیف تنها ملاک عمل همه مجریان انتخابات باید باشد خاطرنشان کرد: براساس قانون انتخابات صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت داوطلبان باید براساس مواد قانون و مستند باشد.

فرماندار یزد اضافه کرد: دو ویژگی قانون مداری و حضور گسترده مردم از شاخص های اصلی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۷ اسفندماه است.

وی با تأکید به اینکه حضور سلایق مختلف در انتخابات که در چارچوب نظام هستند موجب حضور گسترده مردم در این عرصه می شود افزود: هر کس که توان شرکت در انتخابات را دارد باید در آن حضور پیدا کند و در این رابطه هیچ منعی به جز محدودیت های قانونی اعلام شده برای حضور افراد و شخصیت ها وجود ندارد.

فرماندار یزد در پایان گفت: همه امکانات لازم برای برگزاری انتخابات در شهرستان یزد فراهم شده و  ستاد انتخابات با برگزاری جلسات متعدد همه موارد و نکات لازم برای برگزاری انتخابات را بررسی کرده است.

بخش نظردهی بسته شده است..