هزینه برگزاری انتخابات: ۱۵۰ میلیارد تومان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) رئیس ستاد انتخابات کشور از برآورد هزینه ۱۵۰ میلیارد تومانی برای برگزاری انتخابات خبر داد.


محمدحسین مقیمی در برنامه تیتر شبکه خبر سیما ادامه داد: شمار نفراتی که در برگزاری انتخابات امسال کمک رسانی خواهند داشت، حدود یک میلیون نفر از اقشار مختلف جامعه است.

وی ادامه داد: این تعداد بدون در نظر گرفتن نهادهای اجرایی مانند صدا و سیما و وزارت کشور است.

مقیمی با اشاره به شایعات خبری در شبکه های مجازی و فضاهای اجتماعی گفت: مردم باید خبرهای موثق خود را از منابع رسمی همچون صدا و سیما دریافت کنند.

وی همچنین از برخورد با متخلفان در صورت تبلیغات زودهنگام و یا بعد از موعد مقرر خبر داد و افزود: چنانچه نامزدهای انتخاباتی پیش از موعد مقرر اقدام به تبلیغات کنند، در مکان هایی به غیر از اماکن تعبیه شده برای تبلیغاتپوستر یا اعلامیه نصب یا پس از زمان مقرر و مجاز تبلیغات اقدام به نشر و نصب پوسترهای تبلیغاتی کنند مورد برخورد قرار می گیرند.

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: برای نامزدهای انتخاباتی مجلس خبرگان فقط دارا بودن سواد حوزوی ملاک نیست بلکه توانایی علمی اجتهاد کاندیداها می تواند مؤثرتر باشد و در صورت رد صلاحیت نامزدها، حتماً دلایل رد صلاحیت آنها به ایشان اعلام خواهد شد.

مقیمی با بیان اینکه همه طیف های سیاسی در انتخابات حاضرند و عدم حضوری اعلام نشده است گفت: امسال هم مطابق دوره های پیش همدلی و اتحاد و انسجام در مراحل مقدماتی انتخابات را می توان مشاهده کرد.

نجات الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: بخش عمده کار انتخابات بر عهده هیئت اجرایی است.

وی همچنین به شرایط پذیرش و ثبت نام داوطلبان اشاره کرد و افزود: این شرایط می تواند به صورت متدهای مختلفی همچون مصاحبه یا برگزاری آزمون های کتبی انجام شود.

مقیمی در ادامه به تعداد داوطلبان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: تا کنون در سراسر کشور ۱۶۸۱ نفر برای ثبت نام مراجعه کردند که از آن میان ۱۵۱۹ نفر ثبت نام شده و ۱۶۲ نفر در حال ثبت نامند.

وی افزود: از میان داوطلبان ۱۰۵ نفر خانم و ۱۴۱۴ نفر آقا هستند که پیرترین آنها ۷۴ و جوان ترین ۳۰ سال دارد.

رئیس ستاد انتخابات کشور همچنین به شمار داوطلبان مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: تا کنون ۲۴۰ نفر مراجعه کرده اند که از آن میان ۱۸۲ نفر ثبت نام شان تکمیل شده است و ۵۸ نفر در حال تکمیل ثبت نام هستند.

مقیمی افزود: از این شمار ۴ نفر خانم و مابقی آقا هستند که مسن ترین انها ۹۲ ساله است و جوان ترین ۲۷ سال دارد.

 

بخش نظردهی بسته شده است..