موافقت‌نامه تأسیس ۱۰ منطقه نمونه گردشگری یزد باطل شد

no-thumbs

بر اساس بررسی به عمل آمده به ویژه در نظر گرفتن پیشرفت فیزیکی مناطق نمونه گردشگری استان، موافقت تأسیس ۱۰ منطقه نمونه گردشگری یزد باطل و تنها مجوز چهار منطقه تایید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) با توجه به اینکه از سال ۸۶ به بعد، ۴۵ منطقه نمونه گردشگری در استان تصویب شده است و در عمل حتی برای تعدادی از آنها نیز سرمایه گذار انتخاب شده بود، از سال گذشته موضوع ارزیابی و بازنگری در مورد آنها در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در کارگروه گردشگری مقرر شد طی جلسه ای با نظر کمیته تخصصی کارگروه، تصمیم نهایی در این زمینه اتخاذ شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در این زمینه اظهار داشت: خوشبختانه شورای عالی معماری و شهرسازی نیز در این زمینه مصوبه و شیوه نامه ای را ابلاغ کرده و از سوی معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی بر اساس مصوبات کارگروه گردشگری و شیوه نامه ابلاغی نسبت به ارزیابی اقدام کرده و گزارش آن به کمیته تخصصی کارگروه گردشگری ارائه شده و در نهایت تنها مجوز چهار منطقه نمونه گردشگری تمدید شد.

محمدمهدی شرافت افزود: ۳۰ منطقه فاقد سرمایه گذار بودند و در سایر موارد نیز مشکلات تأمین آب و مجوزهای مربوطه یا عدم اهلیت سرمایه گذار و مواردی از این قبیل که موجب عدم پیشرفت کار بوده، وجود داشته که این عوامل منجر به لغو مجوزها شد.

وی خاطرنشان کرد: در تعدادی از مناطق با تغییر سطح یا شیوه و نوع نگاه و استفاده از توان سرمایه گذار که حداقل ۲۰ درصد برآورد احداث مجموعه را در ابتدای کار داشته باشند، تلاش خواهیم داشت تا شاهد افزایش ظرفیت گردشگری استان باشیم.

منبع: مهر

بخش نظردهی بسته شده است..