استخدام ۱۶ هزار مربی پیش دبستانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از به کارگیری ۱۶ هزار مربی پیش دبستانی در مدارس به صورت حق التدریسی خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از به کارگیری ۱۶ هزار مربی پیش دبستانی در مدارس به صورت حق التدریسی خبر داد.

محمدبطحایی با بیان اینکه تعداد مربیان پیش دبستانی شاغل در مدارس را باید بیش از این تعداد دانست، گفت: مربیان پیش دبستانی را که مدرک تحصیلی آن ها مرتبط با آموزش و پرورش و کار معلمی نیست نمی توانیم حتی به صورت حق التدریس استخدام کنیم.

وی افزود: در ساماندهی نیروی انسانی امسال با کمبود ۳۰ هزار معلم در دوره ابتدایی مواجه بودیم که با جابجایی معلمان از دوره اول دبیرستان به مقطع ابتدایی این کمبود برطرف شد و شاهد بازگشایی مطلوب مدارس در مهر امسال به نسبت سال های قبل بودیم.

بطحایی همچنین با اشاره به ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان گفت: جذب فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به عنوان راهکاری برای جذب نیروی انسانی لازم برای آموزش و پرورش پیش بینی شده است و آزمون استخدامی آموزش وپرورش نیز برای این منظور انجام شد.

وی با اشاره به مشکلات تاخیر در پرداخت هزینه های درمانی فرهنگیان توسط شرکت بیمه گذار بیمه طلایی نیز افزود: انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان با وجود بدهی آموزش و پرورش به شرکت های بیمه زیرمجموعه سازمان بیمه مرکزی و با وجود افزایش تعرفه های بیمه به دلیل اجرای طرح تحول سلامت گام بزرگی بود که آموزش و پرورش آن را به سرانجام رساند.

بطحایی اجرای طرح رتبه بندی معلمان را از برنامه های اساسی آموزش و پرورش در افزایش ارتقای شایستگی های حرفه ای معلمان عنوان کرد و گفت: دولت علیرغم وجود رکود اقتصادی در کشور با اختصاص هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان زمینه اجرایی شدن این طرح بزرگ در آموزش وپرورش را فراهم کرد و این موضوع نشان می دهد دولت به آموزش وپرورش توجه دارد.

شبکه خبر

بخش نظردهی بسته شده است..