فرماندار یزد:

مجریان انتخابات، باید اجرای دقیق قانون را مدنظر داشته باشند

فرماندار یزد گفت: آنچه که مجریان انتخابات به ویژه اعضای هیأت اجرایی باید مدنظر داشته باشند،‌ اجرای صحیح و دقیق قانون در تمامی مراحل انتخابات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)، جلسه انتخاب معتمدین هیأت اجرایی انتخابات عصر روز چهارشنبه ۲۵ آذرماه با حضور فرماندار، دادستان یزد، مدیرکل ثبت احوال استان و رئیس و اعضای هیأت نظارت استان و شهرستان و جمعی معتمدین شهرستان یزد برگزار شد.

" محمود شاکری شمسی " در این جلسه با بیان اینکه از روز ۲۰ آذرماه با دستور وزیر کشور و اعلام وصول از سوی فرمانداری مرکز استان فرایندهای برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری رسماً آغاز شد افزود: براساس برنامه زمانبندی جلسه اعضای اداری هیأت اجرایی تشکیل شد و اسامی معتمدین برای تأیید صلاحیت به هیأت نظارت استان فرستاده شد.

فرماندار یزد هیأت های اجرایی را قوه محرکه انتخابات دانست و تصریح کرد: بیشترین حجم فعالیت در زمان انتخابات بر عهده افراد حاضر در این هیأت هستند که از اینرو ضروری است بر کلیه مباحث انتخابات اشرافیت داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه قانون تنها ملاک عمل همه مجریان خواهد بود افزود: آنچه که مجریان انتخابات به ویژه اعضای هیأت اجرایی باید مدنظر داشته باشند،‌ اجرای صحیح و دقیق قانون در تمامی مراحل انتخابات است.

رئیس هیأت اجرایی بر فراهم کردن زمینه حضور کلیه افراد در عرصه انتخابات نیز تأکید کرد و اظهار داشت: تأیید و رد صلاحیت داوطلبین فقط براساس قانون خواهد بود.

" شاکری شمسی " خاطرنشان کرد: رأی مردم امانتی است که به دست اندرکاران انتخابات سپرده می شود و رهبر معظم انقلاب در انتخابات گذشته از رأی مردم به عنوان « حق الناس » یاد نمودند و همه افرادی که در امر برگزاری انتخابات دخیل هستند را به حفاظت، صیانت از آرای مردم سفارش کردند.

فرماندار یزد در پایان تصریح کرد: کلیه اقدامات و فعالیت ستاد انتخابات شهرستان یزد در راستای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونی و رقابتی می باشد.

لازم بذکر است در ادامه جلسه با رأی مخفی و اکثریت نسبی آرا ، از بین ۳۰ نفر معتمدین شهرستان،  8 عضو اصلی به ترتیب آرا سید علیرضا نبوی زاده، سید حسین آقا کربلایی، عباسعلی رضایی صدرآبادی، منصور ارجمندی مروست، سید علی محمد میرحسینی، هادی هادی نسب، محمد تقی سلیمی و مصطفی بوستانی  و ۵ عضو علی البدل به ترتیب آرا سید حسن صفوی، حجت الاسلام محمد فخرالدینی، محمد رضا حداد، محمود تاج نیا و حجه الاسلام قاسم بابائی هیأت اجرایی در یزد انتخاب شدند.

بخش نظردهی بسته شده است..