۲۲ هزار تن ذرت علوفه ای در یزدبرداشت شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی یزد از پایان برداشت ذرت علوفه ای در کشتزارهای این استان خبر داد و گفت: ۲۲ هزار تن ذرت علوفه ای از مزارع این استان برداشت شده است.

فرجام فاضلی دراین خصوص اظهار داشت : این میزان از سطح ۴۰۰هکتار اراضی استان با عملکرد متوسط ۵۵ تن درهر هکتار برداشت شده است.

وی با بیان اینکه هنوز برداشت ذرت دانه ای در یزد ادامه دارد افزود: دو هزار و ۴۳۵ هکتار از مزارع این استان به کشت ذرت دانه ای اختصاص دارد.
این مسوول تصریح کرد: از این میزان نیز با احتساب هفت تن در هکتار بیش از ۱۷هزار تن ذرت دانه ای از مزارع استان برداشت می شود.

فاضلی خاطرنشان ساخت : در مجموع دو هزار و ۸۳۵ هکتار اراضی استان یزد به کاشت محصولات ذرت دانه ای و علوفه ای اختصاص دارد که دوهزار ۴۰۰ هکتار آن در شهرستان خاتم (هرات) و ۲۰۰ هکتار آن نیز درابرکوه است .
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد یادآور شد: ذرت علوفه ای برداشت شده بصورت سیلو جهت خوراک دام استان استفاده می شود و ذرت دانه ای توسط شرکت پشتیبانی اموردام باقیمت تضمینی هرکیلوگرم ۹ هزار و ۶۰۰ ریال از کشاورزان خریداری می شود.

بخش نظردهی بسته شده است..