اولین نمایشگاه بین‌المللی مثلث طلایی در یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) نخستین نمایشگاه بین‌المللی مثلث طلایی گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته در یزد برگزار می‌شود.

 

«محسن صادقی‌نسب»، یکی از عوامل اجرایی این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه از ۲۹ دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های یزد به عنوان اولین استان از مثلث طلایی گردشگری ایران (یزد، فارس و اصفهان) با شعار "همدلی ملی، تجارت جهانی، نوآوری ایرانی" آغاز می‌شود و تا دوم بهمن‌ماه پذیرای علاقمندان خواهد بود.

 

وی در این‌باره خاطرنشان کرد: به دنبال رونق گردشگری ایران به ویژه بعد از توافقات هسته‌ای، شهرهای یزد، اصفهان و شیراز به عنوان سه رأس اصلی مقصد گردشگران خارجی مطرح هستند، لذا برگزاری این نمایشگاه ابتدا در یزد و سپس در شهرهای شیراز و اصفهان را دنبال خواهیم کرد؛ به نحوی که هر شهر به صورت سه سالانه میزبان این نمایشگاه خواهد بود.

 

«صادقی‎‎‌نسب» با بیان این که نمایشگاه مذکور در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود،‌ از برگزاری برنامه‌های جنبی نمایشگاه در در راستای نزدیک‌تر کردن فعالان حوزه گردشگری و افزایش هماهنگی‌های بیشتر بین فعالان این بخش خبر داد.

 

وی ابراز امیداوری کرد که در حاشیه برگزاری این نمایشگاه از لوگوی سال خوشامدگویی به شهر یزد در سال ۱۳۹۵ نیز رونمایی شود.

 

این مسئول همچنین گفت: امیدواریم که علی رغم کمبودهایی که در حوزه زیرساخت‌های صنعت گردشگری کشور وجود دارد، برگزاری این نمایشگاه‌ و برنامه‌های جنبی آن منجر به تقویت حوزه خدمات‌دهی صنعت گردشگری کشورمان شود.

 

به گفته‎‎ وی، سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری و حتی آنهایی که تاکنون به این حوزه ورود نداشته‌اند نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

 

«صادقی‌نسب» در رابطه با این که چرا شهر یزد به عنوان اولین میزبان این نمایشگاه در نظر گرفته شده است، گفت: شهر یزد با توجه به ظرفیت‌های منحصر بفردی که در حوزه گردشگری دارد، به مراتب از دیگر دو راس این مثلث طلایی از لحاظ برند جهانی اهمیت بیشتری دارد چرا که شهر نمونه خشتی جهان و دومین شهر تاریخی جهان محسوب می‌شود، اما در عین حال کمتر از شهرهای اصفهان و شیراز مورد توجه قرار گرفته و در این زمینه کار شده است.

 

وی متذکر شد: هرچند که نمایشگاه امسال در دی‌ماه برگزار می‌شود ولی در نظر داریم که نمایشگاه‌های سال‏‏های بعد را در اردیبهشت‌ماه یا خردادماه پیگیری کنیم.

منبع: ایسنا

 

بخش نظردهی بسته شده است..