کاندیداتوری روحانی در انتخابات پیش رو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)  در حقیقت رقابت اصلی در انتخابات آتی خبرگان، میان جناح میانه رو و تندروها خواهد بود.


به گزارش نامه نیوز، المانیتور در گزارشی به حواشی انتخابات‌های پیش رو در ایران پرداخته و در این باره می نویسد: به نظر می رسد، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران فراتر از پیروزی در دومین دور انتخابات ریاست جمهوری، به یکی از دیگر از نهادهای کلیدی جمهوری اسلامی ایران نیز نگاهی دارد؛ مجلس خبرگان رهبری. یکی از نهادهای مهم حیاتی در کشور که بر عملکرد رهبری ایران نظارت و وظیفه انتخاب جانشین وی را دارد. بسیاری در محافل سیاسی داخلی ایران تقریبا اطمینان دارند که روحانی نیز برای حضور در مجلس آینده خبرگان رهبری در این انتخابات شرکت خواهد کرد. انتظار می رود که کاندیداتوری وی به طور رسمی تا زمان آغاز ثبت نام انتخابات اعلام نخواهد شد.

محمدجواد حق شناس، یک تحلیلگر اصلاح طلب به خبرگزاری المانیتور در این باره می گوید: روحانی پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری بود و من فکر می‌کنم احتمال بسیاری وجود دارد، که وی بار دیگر در این انتخابات شرکت کند. هیچ مانع قانونی در مسیر کاندیداتوری روحانی وجود ندارد.

 

بخش نظردهی بسته شده است..