پیشنهاد جدید چادرملو به دولت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از توافق تولیدکنندگان سنگ آهن با دولت برای فروش گندله معادل ۲۱.۵ درصد از قیمت شمش فولاد خوزستان خبر داد.

محمود نوریان در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه سنگ آهنی‌ها با معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعـت، معدن و تجارت در خصوص قیمت جدید فروش گندله به توافق رسیده‌اند، اظهار کرد: بر اساس پیشنهاد ما ۵/۱ درصد به قیمت ابلاغ شده دولت افزوده می شود و قرار شد مصوبه جدید وزیر صنعـت، معدن و تجارت  بزودی اعلام و اجرایی شود.

یادآوری می شود براساس ابلاغیه نعمت زاده قیمت فروش گندله به فولادسازان معادل ۲۰ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان تعیین شده بود و قبل از این ابلاغیه نیز نرخ فروش گندله ۲۳ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان بود که به نظر می‌رسد در نهایت بر سر حد وسط این دو عدد توافق صورت گرفته است.

به گزارش ماین نیوز، در ابلاغیه جنجالی وزیر صنعت، معدن و تجارت در تیر ماه امسال شرکت‌های سنگ آهنی موظف به کاهش ۳ درصدی قیمت گندله و آهن اسفنجی فروشی خود به فولادسازان شده بودند. ابلاغیه‌ای که با مقاومت شرکت‌های سنگ آهنی‌ و اعتراض هزاران سهامدار این شرکت‌ها مواجه شد.

بخش نظردهی بسته شده است..