محمدرضا عارف:

پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان عده‌ای را نگران کرده است/با اتهام زنی میدان رقابت را خالی نمی‌کنیم

رئیس بنیاد امید ایرانیان بیان‌اینکه اصلاح‌طلبان با اتهام‌زنی رقیب میدان رقابت را خالی نخواهند کرد،تاکید کرد: پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان عده‌ای را نگران کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز)   به نقل از روزنو، دکتر محمدرضا عارف در دیدار اعضای شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین، این حماسه را نشان دهنده وحدت و همبستگی میان مسلمانان و پویایی شیعه دانست و گفت: مشارکت بیش از ۲۷ میلیون زائر از بیش از ۶۰ کشور جهان در راهپیمایی اربعین و حضور  این جمعیت در کشور عراق که با چالشهای مختلف امنیتی رو به رو است نشان از وفاق مثال زدنی مسلمان در پاسداشت شعائر دینی و عظمت قیام امام حسین(ع) است  و این همبستگی می تواند در سطوح مختلف تکرار شود.

وی با قدردانی از زحمات تمامی نهادهای درگیر در حفظ امنیت زائرین، از مقامات کشور عراق به جهت همکاری با مسئولان ایرانی در برقراری امنیت و حفظ جان زائرین تشکر کرد و گفت:ملت‌های اسلامی دریافته‌اند که با داشتن امید و آرمان و بدون تکیه بر بیگانگان در کنار یکدیگر می‌توانند دست به خلق حماسه‌های بزرگی بزنند و دنباله رو سالار شهیدان حضرت  سید الشهدا(ع) باشند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود به در پیش بودن روز دانشجو اشاره و با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو بویژه شهدای ۱۶ آذر ۱۳۳۲ ،آرمان‌گرایی، عدالتخواهی، حرکت در مسیر انقلاب اسلامی، اخلاق‌ورزی و خرد‌ورزی را  از مطالبات دانشجویان دانست و گفت:  در دهه سوم انقلاب با  رکود نسبی فعالیت های دانشجویی به دلیل غلبه نگاه امنیتی بر فضای دانشگاه رو به رو بودیم . فضای دانشگاه در آن سالها در اختیار گروه خاص قرار داشت و یک نگاه تک‌بعدی بر فضای دانشگاه حاکم بود که البته  با ذات انقلاب اسلامی ما سازگاری نداشت.
وی با بیان اینکه باید با نقد عملکرد جنبش دانشجویی به سمتی حرکت کنیم که این جنبش راه تعالی را طی کند،خاطرنشان کرد: امروز باید تلاش کنیم با کمک جنبش دانشجویی به سمت رشد کشور و تبدیل شدن به قطب علمی در منطق حرکت کنیم که این اهداف با نقادی٬ خردورزی و توجه به مسائل حساس کشور عملی می‌شود.
رئیش شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان همچنین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر انتخابات مجلس در طراز بالاتری از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ برگزار شود آسیب پذیری نظام را در برابر چالش‌های مختلف کاهش می دهد و باعث افزایش  نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه می شود.
وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان با اتهام زنی رقیب میدان رقابت را خالی نخواهند کرد،گفت: حادثه قرچک ورامین به ضرر کسانی شد که یک همایش قانونی را می خواستند با اخلال رو به رو کنند و اینگونه برخوردها نشان دهنده پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان است که عده ای را نگران کرده است.
عارف در پایان با تاکید بر اینکه در رقابت انتخاباتی الگویی از اخلاق مداری،همدلی و همبستگی ملی را به نمایش خواهیم گذاشت،گفت: از تمامی نهادهای مسئول در امر انتخابات می خواهم زمینه حضور هر چه بیشتر همه سلایق و وفاداران به نظام جمهوری اسلامی را در انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم کنند تا شاهد مشارکت و حضور پرشور مردم در روز انتخابات باشیم.

بخش نظردهی بسته شده است..