تریبون نماز جمعه به نفع جریان خاصی مصادره نشود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) امام جمعه شهرستان ملارد گفت: در مجموعه نماز جمعه بنا بر این است که همه جریان‌های علاقمند به نظام بتوانند از این فضا استفاده کنند چرا که شرکت‌کنندگان در نماز جمعه از همه طیف‌ها و گروه‌ها هستند.

 
حجت‌الاسلام سید حسین حسینی‌نوری امام جمعه شهرستان ملارد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با تاکید بر فراجناحی بودن تریبون‌های نماز جمعه یادآور شد: امام جمعه همان‌طور که از نام آن پیداست باید امام جمع باشد٬ نه امام گروه خاصی چراکه از طرف رهبری منصوب است و باید در خطبه‌های خود هم‌‌ همان نگاه پدرانه رهبری را داشته باشد.
 
وی افزود: اما جمعه باید بتواند گروه‌هایی که علاقمند به نظام هستند را زیر چتر خود بگیرد؛ برای همین ضرورت فراجناحی بودن امام جمعه حس می‌شود. برای ایجاد وحدت و همدلی میان مردم تریبون نماز جمعه نباید به نفع جریان خاصی مصادره شود ونباید شرایط به گونه‌ای باشد که یک جریان خاص از این تریبون سوءاستفاده کنند.
 
امام جمعه شهرستان ملارد خاطرنشان کرد: اصول و بنا این نیست که از تریبون نماز جمعه سوءاستفاده شود شاید موردی هم اتفاق بیفتد و فردی سهوا یا عمدا در تریبون نماز جمعه از گروه یا جریان خاصی حمایت کند ولی در مجموعه نماز جمعه بنا بر این است که همه جریان‌های علاقمند به نظام بتوانند از این فضا استفاده کنند چرا که شرکت‌کنندگان در نماز جمعه از همه طیف‌ها و گروه‌ها هستند
 
حسینی‌نوری ادامه داد: مجموعه در راس خود مدیر دارد و مسئول سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور حجت‌الاسلام تقوی است و اگر موردی در مورد سخنرانی و خطبه‌های جناحی دیده شود حتما از طرف این شورا به آنها تذکر داده می‌شود.

بخش نظردهی بسته شده است..