گرم شدن هوای یزد در اربعین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد از افزایش دمای هوا، اربعین حسینی در این استان خبر داد.

محمد رضا شیر غلامی گفت: حداکثر دمای هوا در شهر یزد در روز گذشته /دوشنبه/ ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر بود که امروز به ۲۳ تا ۲۴ و فردا /اربعین/ به ۲۶ درجه خواهد رسید.

به گفته وی حداقل درجه هوا هم امروز به پنج درجه سانتیگراد بالای صفر رسید که فردا به هفت و در روز پنجشنبه به ۹ خواهد رسید.
شیرغلامی تصریح کرد: از جمعه به تدریج شاهد کاهش دما در استان خواهیم بود به طوری که در روزهای ابتدایی هفته اینده هوای استان بین هفت تا ۱۰درجه سردتر خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین از بعد از ظهر پنجشنبه و طی روز جمعه شاهد وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک در برخی نقاط استان خواهیم بود.
این کارشناس یادآور شد: از بعد از ظهر چهارشنبه به تدریج شاهد افزایش ابر در استان خواهیم بود که در بعد از ظهر پنجشنبه هوای استان کاملا ابری خواهد بود.
بارش سالانه باران در استان خشک و نیمه خشک یزد بین ۹۰ تا ۱۱۰ میلیمتر اعلام شده است.
خشکسالی های دو دهه گذشته منابع اقتصادی استان و بویژه بخش کشاورزی را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده و مردم امیدوارند بارش های احتمالی بتواند اندکی از این معضل را جبران کند.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..