سفر غیر منتظره یک مقام مسئول به یزد:

معصومه ابتکار معاون رییس جمهور از پاریس به یزد می آید

شنیده شده معاون رئیس جمهور که به نمایندگی از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست سران تغییرات آب و هوایی عازم پاریس شده، پس از این سفر خارجی به یزد خواهد آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) معصومه ابتکار ضمن حضور در اجلاس COP 21، برنامه ملی و سهم ایران در مشارکت جهانی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را مطرح می کند.

معاون رئیس جمهور کشورمان دوشنبه شب و پس از پایان اجلاس سران به ایران باز می گردد، اما هیات کارشناسی ایران بر اساس برنامه مشخص شده، برای دستیابی به توافق مورد بحث فعالیت خواهد کرد.

 

ایران از جمله کشورهایی است که افزایش دما و خشکسالی ناشی از تغییرات آب و هوایی، اثرات منفی بسیاری بر آن داشته است.

گفتنی است، در دو دهه گذشته تغییرات آب و هوایی موجب مرگ بیش از ۶۰۰ هزار نفر و ضرر اقتصادی حدود یک هزار میلیارد دلاری به کشورهای مختلف شده است.

 

طبق اعلام سازمان ملل، طی این مدت به طور میانگین سالانه ۳۳۵ فاجعه مرتبط با آب و هوا اتفاق افتاده که نسبت به ده سال پیش از آن، دو برابر شده است.

تاکید دانشمندان بر ضرورت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به منظور کاهش خسارات و تلفات ناشی از فجایع اقلیمی، همچنین رسیدن به یک توافقی عملی در این مورد طی نشست جهانی پاریس، به دلیل همین تاثیرات منفی است.

۳۰ نوامبر سران بیش از ۱۵۰ کشور جهان در پاریس گرد هم می آیند تا به راه حلی اساسی برای مقابله با گرمایش و تغییرات آب و هوایی زمین دست یابند. این اجلاس در بخش کارشناسان، وزرا و سازمان‌های غیردولتی ۱۹۵ کشور به مدت ۱۱ روز فعالیت خواهد داشت.خبرآنلاین

بخش نظردهی بسته شده است..