حضور دونفر از اعضای رکن آبادی در عربستان:

پیکر غضنفر رکن‌آبادی دیپلمات یزدی شناسایی شد/ انتقال پیکر وی به کشور

پیکر دکتر غضنفر رکن‌آبادی، سفیر سابق کشورمان در لبنان که در فاجعه منا مفقود شده بود، شناسایی شد و قرار است پیکر وی بامداد فردا به کشور بازگردانده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) به نقل از خبرگزاری ها، به گفته یک منبع آگاه، پیکر غضنفر رکن‌آبادی، دیپلمات انقلابی و سفیر سابق ایران در لبنان شناسایی شد.
 
هم‌اکنون ۲ تن از اعضای خانواده رکن‌آبادی در عربستان حضور دارند و پس از انجام آزمایش‌های دی.ان.ای و تطبیق شواهد و تصاویر مشخص شد که غنضفر رکن‌آبادی در فاجعه منا از دنیا رفته است.
 
به گفته منبع آگاه، قرار است پیکر سفیر سابق ایران در لبنان بامداد فردا به کشور بازگردانده شود و هم‌اکنون کارهای قانونی این انتقال در حال انجام است.
 
همچنین قرار است آزمایش‌های نهایی دی.ان.ای بار دیگر در ایران انجام شود.

مرحوم دکتر رکن آبادی احتمالا در قم یا تهران دفن خواهد شد.

برخی منابع پیشتر از دفن غیرقانونی او توسط عربستان خبر داده بودند و شنیده شده پس از نبش قبر و تایید هویت او نسبت به برنامه ریزی انتقال پیکر اقدام شده است.
 
غضنفر رکن‌آبادی در سال ۱۳۴۵ در قم متولد شد و تحصیلات عالیه خود را در دانشگاه امام صادق(ع) و لبنان طی کرد.  وی با حکم منوچهر متکی وزیر اسبق امور خارجه کشورمان به سمت سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان منصوب و از سال ۱۳۸۹ تا اردیبهشت ۱۳۹۳ به عنوان سفیر در این کشور خدمت کرد.
 
وی سرانجام در دوم مهرماه سال جاری همزمان با عیدقربان در مراسم مناسک حج و در سرزمین منا مفقود شد.  

در ابتدا زمزمه هایی مبنی بر ربوده شدن سفیر سابق ایران در لبنان مطرح بود و حتی رسانه های سعودی مدعی شده بودند چنین فردی وارد عربستان نشده اما وزارت خارجه با انتشار گذرنامه رکن آبادی و مهر های ورود او به عربستان اعلام کرد که سرنوشت او را پیگیری خواهد کرد.

مرتضی رکن ابادی برادر سفیر سابق ایران در لبنان گفت: طبق صحبت‌های انجام شده،پیکر مرحوم غضنفر رکن‌آبادی روز پنجشنبه (۵ آذر ماه) از طریق کشور عمان به خاک ایران وارد می‌شود.

او تاکید کرد: به محض ورود پیکر این برادر عزیز در اولین فرصت در مورد مراسم تشییع و خاکسپاری اطلاع‌رسانی‌های لازم را خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون مکان خاصی برای دفن پیکر مطهر وی در نظر نگرفته‌ایم، گفت: اما در حال حاضر دو گزینه تهران و شهر قم که زادگاه برادرم بود، وجود دارد اما هنوز در باب مکان دفن به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم.

رکن‌‌آبادی در واکنش به اینکه مرحوم رکن‌آبادی تا لحظه آخر زنده مشاهده شده آیا در مورد این مسئله پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد، نیز گفت: پس از انتقال پیکر مطهر به کشور تیم پزشکی متشکل از پزشکی قانونی، ناجا و معراج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر روی علت واقعه فوت کار می‌کنند و این موضوع را مشخص خواهند کرد.

بخش نظردهی بسته شده است..