فراخوان جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: فراخوان یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد اعلام شد.

علی غیاثی ندوشن افزود : این جشنواره با هدف توسعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، شناسایی تولیدکنندگان آثار برتر فرهنگی وهنری در زمینه سیره و بهره گیری از هنر سینما در ترویج این فرهنگ در دو بخش اصلی داستانی کوتاه و مستند کوتاه برگزار می شود.

وی با اعلام اینکه همه آثار جشنواره باید در راستای اهداف جشنواره و در قالب یکی از موضوعات ارزشی و دینی ، اخلاقی و سبک زندگی اسلامی باشد اظهار داشت : موضوعات جشنواره یازدهم با عناوین'فرهنگ رضوی' شامل احادیث ، حکمت ها ، داستان ها ، پیام های آموزشی و تربیتی در کلام و سیره رضوی ، یاران و خادمان امام ، جایگاه ویژه علمی و اخلاقی و مناظرات حضرت و … و موضوع 'سبک زندگی رضوی' شامل کلیه آثاری که ضمن ایجاد فضای معنوی جلوه ای از مفاهیم دینی ، اسلامی ، کرامات انسانی و فضایل اخلاقی را ارائه نماید است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بخش های مسابقه جشنواره را در دو گروه بخش داستانی کوتاه و بخش مستند کوتاه عنوان کرد و افزود : بخش های جنبی جشنواره نیز شامل برگزاری بخش های فرهنگی و هنری و برگزاری کارگاه تخصصی و نشست های پژوهشی است.
این مسئول جوایز جشنواره را شامل تندیس طلایی به همراه ۶ دیپلم افتخار به فیلم های منتخب برشمرد و گفت: حداکثر زمان فیلم‏های کوتاه بخش داستانی و مستند ۴۰ دقیقه و باید تولید سال ۹۳ به بعد بوده و یا در دوره های گذشته جشنواره شرکت نکرده باشند و آخرین مهلت ارسال آثار نیز ۳۰ خرداد ماه سال ۱۳۹۵ است.
یازدهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی یزد از ۱۶ تا ۱۸ مرداد ماه سال ۱۳۹۵ توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار می شود و مراسم اختتامیه نیز ۱۹ مردادماه ۱۳۹۵ اعلام شد.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..