نماینده اردکان خبر داد:

تشکیل کرسی محیط‌زیست شورای عالی امنیت ملی با هدف تعامل با نخبگان علمی و اجرایی

نماینده مردم اردکان با بیان این که کرسی‌ مطالعات راهبردی محیط زیست شورای عالی امنیت ملی در راستای اصل 176 قانون اساسی است، گفت: این کمیته راهبردی با هدف تعامل و همفکری با نخبگان علمی و اجرایی تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) "محمدرضا تابش"در نخستین نشست اعضای کرسی‌ مطالعات راهبردی محیط زیست شورای عالی امنیت ملی با حضور "معصومه ابتکار" معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با تاکید بر این که محیط زیست مسئله مهم و فراگیری است که در برخی موارد می‌تواند به چالشی ملی تبدیل شود، گفت: مسئله کمبود آب شرب، تغییر اقلیم، گازهای گلخانه ای و ریزگردها بعنوان مسائل جهانی و منطقه ای باعث شده تا لزوم تصمیمات راهبردی و مقابله با این معضلات، بیش از گذشته اهمیت یابد.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی نظام در بخش محیط زیست از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: لازم است تا نخبگان در دانشگاه‌ها و حوزه‌های اجرایی با ارائه راهکارهای عملی، زمینه‌ی تحقق این سیاست‌ها و جلوگیری از تخریب محیط زیست را فراهم آورند و مجموعه نظام را برای رسیدن به تصمیمات تخصصی در این حوزه یاری دهند.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: با تدبیر و چاره‌جویی به نحوی عمل کنیم که از شدت تخریب منابع موجود و بحرانی شدن آن در جامعه جلوگیری شود.

تابش ضمن تاکید بر لزوم اصلاح ساختاری نهادهای کشور نظیر قوای سه‌گانه برای افزایش کارایی، گفت: تنها با استفاده از توان تخصصی کشور می‌توان به اهداف و سیاست‌های کلان دست یافت.ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..