آغاز دومین هفته استانی فناوری نانو به میزبانی استان یزد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری استانداری یزد، دومین هفته استانی فناوری نانو کشور را در این استان برگزار می‌کند.

 

این برنامه از امروز شنبه سی‌ام آبان تا پنجم آذرماه به مدت شش روز با مشارکت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و استانداری یزد و با همکاری دانشگاه یزد، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علم و هنر، دانشگاه علوم پزشکی، پارک علم و فناوری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، اداره کل آموزش و پرورش، شرکت برق منطقه‌ای، شهرداری و سایر مراکز دانشگاهی و ادارات استان برگزار می‌شود.

 

در طول برگزاری این رویداد، برنامه‌های متنوعی در حوزه ترویج صنعتی، دانشجویی و دانش آموزی فناوری نانو، نمایش دستاوردهای فناوری نانوی کشور، معرفی و ارائه گزارش عملکرد ۱۰ ساله توسعه فناوری نانو در ایران به منظور آشنایی استادان، دانشجویان، دانش آموزان، دبیران، مدیران استانی و صاحبان صنایع برگزار می‌شود.

 

مخاطبان این برنامه‌ها، دانشجویان، استادان، دانش آموزان، دبیران، مراکز رشد، شرکت‌های دانش بنیان، مؤسسات و شرکت‌های آموزشی، ادارات و سازمان‌ها و مراکز تحقیقاتی هستند و به موازات برنامه‌های مرکز استان در سایر مراکز دانشگاهی در شهرستان‌های استان نیز برنامه‌های مشابهی برگزار می‌شود و در پایان برنامه‌های آموزشی نیز گواهی حضور از سوی ستاد توسعه فناوری نانو به حاضرین ارائه خواهد شد.

 

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام و اطلاع از جزئیات برنامه‌ها می‌توانند از طریق ارتباط با شماره تلفن‌های ۰۹۱۰۰۹۲۷۰۵۶، ۰۲۱۶۶۵۳۲۶۱۸، ۰۲۱۶۶۵۳۲۶۴۸ یا ۰۳۵۳۱۲۳۲۷۷۳، -مکاتبه با ایمیل nsg@nano.irیا مراجعه به سایت ستاد نانو، سایت استانداری یزد یا واحدهای ثبت نام مستقر در واحد دانشگاهی محل برگزاری برنامه، مراجعه کنند.

 

از جمله برنامه‌های دانشجویی هفته فناوری نانو استان یزد می‌توان به برگزاری سمینارهای ترویجی و آموزشی فناوری نانو، برگزاری کارگاه تخصصی طراحی و ساخت سلول‌های خورشیدی نانوساختاری، کارگاه تخصصی کاربرد نانو در مهندسی و نمایشگاه‌های عکس دستاوردهای فناوری نانو و برگزاری مراسم روز فیزیک همراه با معرفی رشته نانو فیزیک و ستاد توسعه فناوری نانو در دانشگاه‌های مختلف استان، اشاره کرد.

 

ضمناً قرار است آیین افتتاحیه این هفته نیز صبح روز سه‌شنبه سوم آذر‌ماه با سخنرانی دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با موضوع صنعت نانو در محل استانداری یزد برگزار شود.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..