مستند «نگاه سرخ» در ابرکوه به پایان رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) تهیه‌کننده مستند عاشورایی «نگاه سرخ» از به پایان رسیدن کار ساخت این مستند خبر داد.

به گزارش تابناک یزد،حامد اکرمی اظهار داشت: در این مستند که با کارگردانی عباس عارفی و دیگر عوامل ساخت آن به مدت دو سال طول کشیده است، اطلاعات تاریخی زیادی را در مورد عزادارای‌های گذشته شهرستان ابرکوه به دست آوردیم که آرشیوی با ارزش در این زمینه است.

وی بیان کرد: این مستند آدابی همچون مراسم شیپور جمع، ماتم چهار مناره، گفت‌وگوی آب، مراسم روضه‌خوانی سنتی، مراسم جوش دور، مراسم شبگیر عاشورا، مراسم زنجیرزنی، مراسم عماری، مراسم شیرخوارگان و گهواره علی‌اصغر، مراسم پامنبری و شام غریبان را به تصویر کشیده است.

تهیه‌کننده و نویسنده این مستند بیان کرد: در ساخت این مستند با کمترین امکانات و بدون کمک گرفتن از هیچ نهاد دولتی یا مردمی و با هزینه شخصی خود این کار را به اتمام رسانده‌ام.

وی خواستار حمایت مادی و معنوی مسئولان شهرستان و هیئت امناء مذهبی در این زمینه شد و افزود: برای تداوم و تهیه مستندهایی که در آینده توسط هنرمندان شهرستان ساخته می‌شود، نیاز به حمایت بیشتر مسئولان است زیرا تنها در این صورت است که می‌توان در زمینه آداب و رسوم عزارداری در ابرکوه، کارهای بسیاری به انجام رساند.

منبع: فارس

بخش نظردهی بسته شده است..