دلالان طلاق را به قوه قضائیه معرفی کنید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در مورد افزایش طلاق توافقی و برخورد با متخلفان و دلالانی که با تبلیغات وارد می شوند گفت: مردم باید کمک کنند و کسانی که این دلال ها را می شناسند، معرفی کنند.


عباس پوریانی در حاشیه همایش طب و قضا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این همایش تخصصی است و قطعا پزشکی قانونی نقش بسیار مهمی در کمک به مجموعه قضایی در راستای رسیدن به عدالت و حقیقت ایفا می‌کند، گفت: نقش پزشکی قانونی در جامعه و حتی برای بسیاری از مسئولان هنوز جا نیفتاده است و این سازمان از این جهت مظلوم واقع شده و خروجی برگزاری چنین همایش هایی به طور قطع  می تواند کمک حالی برای قضات باشد. به عنوان مثال در بحث اخذ دیه اختلاف نظرهای زیادی در برخی از مسائل حقوقی بین قضات وجود دارد که ارائه نظرات تخصصی از سوی افراد متخصص در این راستا کارگشاست.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در مورد ارتباط با افزایش طلاق توافقی و برخورد با متخلفان و دلالان گفت: مردم باید کمک کرده و افرادی که این دلال ها را می شناسند، معرفی کنند. خوشبختانه حفاظت اطلاعات دادگستری استان تهران در این زمینه فعال است و ما هم اعلام آمادگی کرده ایم و نگاه ما نسبت به دلال‌ها و کارچاق کن‌ها برخورد جدی است.

پوریانی ادامه داد: چنانچه در بحث طلاق توافقی جلسات صلح و سازش برگزار شود ۲۰ تا ۳۰ درصد در پیشگیری از طلاق موثر است و ما در این زمینه پیشنهادی به قوه قضاییه داده ایم تا مراکز مشاوره ایجاد شود و برنامه ریزی برای برگزاری جلسات متعددی در این زمینه در دستور کار است.

وی گفت: وجود کانون‌های مشاوره در قوه قضاییه قبل از این که پرونده به شعبه ارجاع شود می تواند در پیشگیری از طلاق موثر باشد.

منبع: مهر

بخش نظردهی بسته شده است..