ثبت‌نام ۱۹هزار یزدی برای سفر به کربلا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد از ثبت نام ۱۹ هزار نفر از مردم یزد برای سفر به کربلا در اربعین حسینی خبر داد و گفت: به طور قطع این آمار تا روزهای نزدیک به اربعین افزایش خواهد یافت.

سید حبیب الله میرخلیلی اظهار داشت: این تعداد ثبت نام شده افرادی هستند که قصد تشرف به حرم مطهر سید الشهدا (ع) به صورت پیاده را دارند و از نجف تا کربلا با کاروان پیاده روی همراه هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته نیز تعداد زیادی از مردم یزد در این کاروان پیاده روی شرکت کرده و پیاده به حرم امام حسین (ع) مشرف شدند، عنوان کرد: استان یزد سال گذشته عهده دار موکب‌های پذیرایی کاروان‌های پیاده‌روی روز اربعین نیز بود.

میرخلیلی بیان کرد: امسال نیز استان یزد عهده دار موکب پذیرایی کاروان پیاده روی روز اربعین در جوار حرم حضرت ابوالفضل (ع) است و وظیفه طبخ ۸۰۰ هزار غذا برای زائران را متقبل شده است.

وی با بیان اینکه ستاد اربعین نیز به همین منظور در یزد راه اندازی شده است، عنوان کرد: این ستاد در محل حسینیه آقا در خیابان انقلاب یزد واقع شده است و مردم می توانند نذورات خود را برای پذیرایی از عزاداران پیاده کاروان‌های اربعین در کربلا به این ستاد تحویل دهند.

میرخلیلی یادآور شد: با توجه به اینکه یزد عهده دار طبخ ۸۰۰ هزار غذا برای زائران در روز اربعین است، افزود: این ستاد به کمک‌ها و نذورات نقدی و غیرنقدی و تجهیزات آشپزی نیاز دارد که به طور قطع با همراهی و کمک مردم یزد این تجهیزات آماده به کربلا ارسال می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد از مردم خواست تا برای کمک رسانی و کسب اطلاع از نیازهای ستاد اربعین استان یزد، به حسینیه آقا مراجعه کرده و با این ستاد همراهی و همکاری کنند تا بتوانیم میزبانی شایسته‌ای از عزاداران حسینی در کربلای معلی داشته باشیم.

منبع: مهر

بخش نظردهی بسته شده است..