مجید انصاری:

از پول مردم دهها رسانه مشغول تخریب سرمایه های اجتماعی هستند/ برخی کانون ها بذر کینه می پراکنند

معاون پارلمانی رئیس جمهوری با انتقاد شدید از اقدامات تخریبی برخی رسانه ها گفت: متأسفانه از پول بیت المال ده ها و صدها رسانه از جیب مردم تآسیس می شود که شب و روز علیه مردم کار می کنند و برای ریختن حیثیت و حرمت استوانه های انقلاب، سرمایه های اجتماعی و انسانی کشور مشغول تخریب هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در مراسم عزاداری هیأت متوسلین به اهل البیت(ع) (جمعیت قمی های مقیم تهران) طی سخنانی با اشاره به اینکه ولایت خدا مومنان را از تاریکی خارج کرده و به سوی نور هدایت می کند، اظهار داشت: بعضی ها تصور می کنند زندگی آخرت مقوله ای جدا از وضعیت ما در این دنیاست و می گویند ما نمی دانیم در آن دنیا چه وضعی پیدا خواهیم کرد؛ در حالی که بر اساس شاخصه های ارائه شده توسط قرآن کریم آخرت انعکاس همین جهان است.

وی افزود: از پیامبر(ص) نقل شده است که اگر کسی دنبال پیدا کردن عیبی از برادر یا خواهر مسلمان خود باشد و آن را در جایی ثبت و ضبط کند تا علیه آن فرد استفاده کند، از ولایت خداوند خارج می شود.
انصاری با تقبیح خلاصه کردن آموزه های دینی در پوسته آن، گفت: هر شریعت و دینی که از جانب خداوند آمده است، خاصیت نورانی دارد ، لذا به هر میزان که در انسان تاریکی گناه و معصیت باشد، به همان میزان از خدای خویش فاصله گرفته و وارد قلمرو شیطان شده است.
عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه خاصیت طاغوت این است که انسان ها را گام به گام از نور به ظلمت می کشاند ، افزود: جامعه ایمانی جامعه ای است که اهل تفکر و تعقل باشد و در فضای عوام زدگی و سطحی نگری حرکت نکند.
انصاری با اشاره به داستان پرستش گوساله سامری در قوم بنی اسرائیل، تصریح کرد: اگر توجه به منشاء نور، اندیشه و روح مکتب در جامعه ای نشود، گوساله سازان و گوساله پرستان خیلی راحت بر جامعه غلبه می یابند و همین جاست که خداوند عذاب خود را مانند آنچه بر سر قوم بنی اسرائیل آمد، نازل می کند.
وی تأکید کرد: اگر جامعه ای خداپرست شد ترس از دست دادن جان، مال، آبرو و… نمی تواند میثاق فطرت او با خدا را از بین ببرد.
انصاری با اشاره به اهمیت «عقل» از منظر امیرالمومنین(ع) گفت: حکومت های طاغوتی معمولا می خواهند ابزار آگاهی را از مردم بگیرند؛ همانگونه که حکومت اموی پس از رحلت پیامبر(ص) جامعه را به سمت بی خبری و سطحی نگری سوق دادند و زمینه فاجعه کربلا را فراهم کردند.
وی ادامه داد: اینگونه نبود که همه کسانی که در روز عاشورا مقابل امام حسین(ع) قرار گرفتند دنبال قدرت باشند بلکه جمع کثیری از آنها در جهل و سطحی نگری غرق شده بودند و ابزار دست زورپرستان و دنیا طلبان بنی امیه شدند و دین و دنیا و آخرت خود را یکجا تباه کردند.
 انصاری گفت: امام حسین(ع) قبل از آنکه کشته تیر و شمشمیر دشمنان شود، کشته ی جهالت، حماقت و سطحی نگری ها شد؛ همانطور که امیرالمومنین(ع) نیز کشته ی جهل خوارج شدند.
 انصاری با تأکید بر اینکه شکاف طبقاتی و ثروت های کلان حتی اگر حلال باشد، قابل قبول نیست، گفت: مسئولان کار خود را انجام می دهند، اما وظیفه امر معروف و نهی از منکر از هیچ کس سلب نمی شود.
وی با بیان اینکه من نگران هستم که دچار عذاب و نقمت الهی شویم، به انتقاد شدید از اقدامات تخریبی برخی رسانه ها پرداخت و گفت: متأسفانه از پول بیت المال و جیب مردم ده ها و صدها رسانه  تآسیس می شود که شب و روز علیه مردم کار می کنند و برای ریختن حیثیت و حرمت استوانه های انقلاب، سرمایه های اجتماعی و انسانی کشور مشغول تخریب هستند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور ادامه داد: اگر این کار را سازمان منافقین و رسانه های وابسته به اسرائیل انجام دهند جای تعجب ندارد زیرا کار آنها همین است. اما بعضا با ادعای دین، نهادهای انقلابی و انقلابی گری بدترین گناهان را مرتکب می شوند. در چنین شرایطی نمی توانیم توقع عدم وجود مشکل و تداوم رحمت خدا را داشته باشیم. من فکر می کنم اگر ما کماکان مشمول لطف خدا هستیم به خاطر اخلاص امام، خون شهیدان، بزرگواری خانواده های شهدا و دعای مومنین است و گرنه وجود این گناهان پی در پی کار را دشوار می کند.
انصاری با انتقاد از بی انصافی ها گفت:  فرزندان رشید و خدوم ملت  دو سال زحمت کشیدند و خون دل خوردند تا سنگی را از پیش پای جامعه بردارند و توفیقی به نام برجام نصیب ملت شد؛ توفیقی که تحت نظر مقام معظم رهبری وبا تلاش دولت تدبیر و امید بدست آمد و مورد حمایت قاطع مردم ایران به ویژه نخبگان قرار گرفت ومراجع عظام تقلید از آن تمجید کردند، ولی عده ای هنوز رها نمی کنند! و با القاء شبهه سعی در کوچک جلوه دادن پیروزی مردم و نظام اسلامی دارند.
 معاون پارلمانی رئیس جمهور هشدار داد: برخی کانون ها  در کشور شکل گرفته که بچه های مردم را جمع می کنند و به گونه ای شست و شوی مغزی می دهند و بذر کینه و نفرت علیه جریانات سیاسی درون نظام و شخصیتهای برجسته دینی و انقلابی می پراکنند.
انصاری گفت: خدا نکند که چند سال بعد چشم باز کنیم و ببنیم چنین گروههای در کشور رشد کرده اند؛ مگر منافقین در اول انقلاب مانند داعش عمل نمی کردند؟ مگر ائمه جمعه ما با عملیات انتحاری شهید نشدند؟ مقابله با این جریانات وظیفه همه افراد جامعه است و ربطی به جناح بندیها ندارد، بلکه مساله نظام است.
وی با بیان اینکه تاکنون با لطف خداوند و با تدابیر نظام و آگاهی مردم در این منطقه ناامن ایران کانون امنیت است، تصریح کرد: اگر به هوش نباشیم ما هم ممکن است گرفتار چنین جریاناتی شویم.
انصاری ضمن گلایه شدید از رفتار دوگانه صدا و سیما در گذشته و حال، از مسئولان رسانه ملی خواست در شرایط بسیار دشوار کنونی که دولت و رئیس جمهور با همه اخلاص و توان مشغول تلاش و خدمتند و با مشکلات بی سابقه و سنگین اقتصادی به ارث مانده پنجه نرم می کنند ، به دولت کمک کند و از سیاه نمایی و القاء ناکارآمدی که نتیجه ای جز مایوس نمودن مردم و یا سلب اعتماد از رسانه ملی ندارد خودداری کنند.روز نو

بخش نظردهی بسته شده است..