مشارکت قریب ۳۰۰ امدادیار در مرکز نیکوکاری میبد

no-thumbs

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان میبد از مشارکت 282 امدادیار مرد و زن در مرکز نیکوکاری بفروئیه این شهرستان خبر داد و گفت: این مرکز در طول فعالیت یکساله‌ی خود به بیش از یکهزار و 500 نیازمند خدمات ارائه کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) "حسین زین‌الدینی" تصریح کرد: در راستای استفاده از ظرفیت‌های خیرین و نیکوکاران در محلات، مراکز نیکوکاری با هدف ساماندهی شبکه‌های حمایتی و مردمی و رفع مشکلات مددجویان و نیازمندان با استفاده از امکانات و منابع محلی در شهرستان راه‌اندازی شد.

وی با بیان این که بالاترین کارکرد مراکز نیکوکاری ایجاد همبستگی های اجتماعی است، اضافه کرد: استفاده از امکانات و منابع محلی، ترویج و تبلیغ سنت‌های حسنه اسلامی و جذب کمک های مردمی، تسهیل در ارائه خدمات به خانواده‌های تحت حمایت و نیازمندان و همچنین ارتباط با خیرین و نیکوکاران به منظور جذب مساعدت‌هایشان و توزیع در همان محل از دیگر اهداف راه‌اندازی مراکز نیکوکاری محله است.

این مسئول با اشاره به فعالیت ۱۷۶ امدادیار زن و ۱۰۶ امدادیار مرد به عنوان پل ارتباطی مرکز نیکوکاری و نیازمندان محله، نقش آنها در رسیدگی به محرومان را بسزا خواند و تصریح کرد: در مدت زمان فعالیت مرکز مرکز نیکوکاری بفروئیه میبد، یک هزار و ۵۳۵ نیازمند از خدمات این مرکز بهره‌مند شده‌اند.

زین‌الدینی خاطرنشان کرد: مرکز نیکوکاری بفروئیه از شروع فعالیت تاکنون، بیش از سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال گردش مالی داشته و از این اعتبار جهت امور نیازمندان بفروئیه در زمینه کمک معیشت، جهیزیه، درمان، کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان بی‌بضاعت و تعمیر مسکن محرومان هزینه شده است.

به گفته‌ی مدیر کمیته امداد میبد، مرکز نیکوکاری محله بفروئیه میبد از مردادماه سال ۹۳ فعالیت خود را برای یاری رساندن به نیازمندان آغاز کرده است.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..