فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در یزد گسترش یابد

no-thumbs

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: شایسته است فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در جامعه گسترش یابد و در این زمینه رسانه‌ها و صدا و سیما نقش مهمی را بر عهده دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) علی غیاثی‌ندوشن، در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی استان یزد اظهار داشت: فرهنگ کتابخوانی باید در جامعه نهادینه شود و این مهم تنها با فعالیت‌های اداره ارشاد استان تحقق نمی‌یابد و نیاز به تعامل و همکاری همه دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های فرهنگی استان دارد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته اقدامات خوبی برای استان یزد در حوزه کتاب و کتابخوانی انجام شده است، افزود: طرح‌هایی را تدوین کرده‌ایم که یزد به عنوان شهر پایتخت دوستدار کتاب در کشور معرفی شود اما در سال گذشته شهر اهواز موفق به کسب این عنوان شد.

غیاثی ندوشن ادامه داد: در حوزه روستاها نیز با اقدامات خوبی که صورت گرفت، روستای ابراهیم‌آباد رستاق در شهرستان اشکذر به عنوان روستای برتر در حوزه کتاب و کتابخوانی دست یافت و امسال نیز طرح‌های مشارکتی خوبی برای ایجاد انگیزه در بین جوانان و اقشار مختلف جامعه برای خواندن کتاب به ویژه در مناطق و مدارس محروم استان داریم.

مدیرکل ارشاد استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌هایی که قرار است در هفته کتاب و کتابخوانی در یزد برگزار شود، عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب با حضور ناشران برتر کشوری از مهم‌ترین اقدامات ما در هفته کتاب است.

وی ادامه داد: اهدای کتاب توسط دانش‌آموزان، تجلیل از خادمان و نویسندگان کتاب، برگزاری جلسات نقد کتاب، برگزاری شب شعر و موسیقی یار مهربان و برگزاری جمعه بازار کتاب از دیگر برنامه‌های ارشاد در هفته کتاب و کتابخوانی است.

غیاثی‌ندوشن بیان کرد: راه‌اندازی گنجینه اهل قلم ویژه نویسندگان و مولفان یزدی، اجرای تئاتر خیابانی، توزیع کتاب در مدارس محروم با همکاری آموزش و پرورش استان، ایجاد المان‌های شهری با موضوع کتاب با همکاری شهرداری یزد و کتاب درمانی با همکاری کانون اصلاح و تربیت اداره کل زندان‌های استان یزد از دیگر برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد است.

به گزارش فارس، از ۲۴ تا ۳۰ آبان‌ماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی تعیین و نامگذاری شده است.

منبع: فارس

بخش نظردهی بسته شده است..